رئیس منطقه ۱۵ دانشگاه آزاد اسلامی از انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه آزاد واحد قزوین برای ساخت قایق های خورشیدی در هرمزگان خبر داد.

IMG16534914

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،دکتر احسان کامرانی ظهر یکشنبه در نشستی خبری که در سالن جلسات منطقه ۱۵ دانشگاه آزاد برگزار شد با بیان اینکه دانشگاه آزاد با ۲۲ واحد و مرکز در استان هرمزگان بزرگترین دانشگاه به لحاظ تعداد دانشجو و فضای آموزشی است، بیان داشت: توسعه فضاهای آموزشی و راه اندازی رشته های تحصیلات تکمیلی از اولویت های دانشگاه آزاد در هرمزگان است.

وی با تاکید بر توسعه کیفی علمی در هرمزگان عنوان کرد: آنچه در صدر اولویت های دانشگاه آزاد هرمزگان قرار دارد توسعه تحصیلات تکمیلی در استان است. اعتقاد داریم استان از رشته های کاردانی و کارشناسی اشباح شده است و نیازمند توسعه علمی در داخل استان با راه اندازی رشته های دکترا و کارشناسی ارشد هستیم.

راه اندازی مرکز تحقیقات دریایی در ابوموسی

کامرانی با اظهار اینکه دانشگاه آزاد واحد ابوموسی از ترم جدید در شته های کامپیوتر و حسابداری پذیرش دانشجو خواهد داشت، افزود: برنامه ما تبدیل واحد دانشگاهی ابوموسی به یک مرکز ملی با استقرار و راه اندازی رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

وی افزود: برای توسعه فضای دانشگاه آزاد در ابوموسی اولویت های برنامه ای دانشگاه است از این رو در حال اخذ مجوزهای راه اندازی مرکز تحقیقات دریایی در ابوموسی هستیم.

رئیس منطقه ۱۵ دانشگاه آزاد با بیان اینکه ۴۰ هزار دانشجو در ۴۱۰ رشته دانشگاهی در ۲۲ واحد دانشگاه آزاد تحصیل می کنند، بیان داشت: توسعه فعالیت های دانشجویی به خانواده ها از اهداف تعیین شده دانشگاه است و امیدواریم در این راه با اجرایی شدن برنامه های مصوب بتوانیم دانشگاه به خانه ها ببریم.

کامرانی ضمن تاکید بر راه اندازی مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در استان هرمزگان، اظهار داشت: در حال حاضر واحدهای دانشگاه آزاد بندرعباس و پارسیان عضو مراکز رشد و علم و فناوری هستند و مجوز راه اندازی این مراکز در واحدهای میناب و بندرلنگه نیز در حال اخذ است.

وی همچنین با اشاره به انعقاد قراردادی با دانشگاه آزاد قزوین برای ساخت نخستین قایق خورشیدی کشور در بندرعباس، افزود: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد واحد قزوین در زمینه مباحث رباتیک در کشور رتبه نخست را دارد بر اساس قراردادی نخستین قایق خورشیدی کشور با همکاری این واحد در بندرعباس ساخته می شود و قرار است مسابقاتی در این حوزه به میزبانی بندرعباس برگزار شود.

رئیس منطقه ۱۵ دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به عدم وجود موزه تاریخ طبیعی در هرمزگان، تصریح کرد: اقدامات لازم در راستای راه اندازی موزه تاریخ طبیعی در استان هرمزگان در حال انجام است و این موزه تا پایان امسال راه اندازی می شود.

کامرانی در ادامه از توسعه فضای آموزشی فاز ۹ دانشگاه آزاد بندرعباس خبر داد و بیان داشت: در کنار فاز ۹ خوابگاه دانشجویی در چهار بلوک و در زمینی به مساحت دو هزار و ۵۰۰ متر مربع با معماری بومی ساخته می شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی نیز در دانشگاه آزاد بندرعباس مورد توجه قرار دارد و مجوز ایجاد کارشناسی ارشد و دکترای رشته هایی در زمینه های فنی و مهندسی، محیط زیست، کشاورزی و سایر رشته ها در حال اخذ است.

رئیس منطقه ۱۵ دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تعداد مقالات چاپ شده از دانشگاه آزاد این منطقه در سال گذشته ۲۴۹ مقاله بوده است، عنوان کرد: از این تعداد ۱۱۱ مقاله در isi به چاپ رسیده و همکاری با دانشگاه های ملی و خارجی در قالب طرحهای پژوهشی توسط دانشگاه آزاد این منطقه در حال انجام است.

منبع: مهر

انتهای پیام/