معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: فولاد هرمزگان بعنوان پیشرفته ترین کارخانه فولادی کشور با استفاده از ظرفیت تجارب کارخانه های  صنعت فولاد کشور ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 

IMG16340761

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،مهدی کرباسیان ضمن بازدید از خط تولید فولادهرمزگان، با اشاره به ویژگی های این کارخانه افزود: فولادهرمزگان با اشتغال زایی پایدار متخصصان جوان و بهره مندی از ظرفیت های مختلف صنعت فولاد هدف گذاری مناسبی دارد.

وی بکی از سیاست های اصلی ایمیدرو به عنوان سازمانی توسعه ای را کمک به ایجاد طرح های تولیدی و انجام زیر ساخت های لازم عنوان کرد و افزود: وظیفه اصلی ما در سازمان ایمیدرو تسهیل، تسریع و حمایت از سرمایه گذاری ها است، به گونه ای که جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی جزء اصلی ترین دستورات و برنامه کاری ما قرار دارد.

کرباسیان بیان کرد: مشکلات و مسائل مطرح شده در فولاد هرمزگان با برنامه ریزی و هماهنگی هایی که انجام می شود حل خواهد شد و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

وی از کمبود برق بعنوان یکی از مشکلات حال حاضر و طرح های توسعه ای صنایع مادر در هرمزگان نام برد و گفت: خوشبختانه مقدمات لازم در خصوص ایجاد یک نیروگاه ۲۴۰ مگاواتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی به منظور تامین بخشی از برق مورد نیاز فراهم شده است.

وی همچنین از اضافه شدن سه هزار هکتاردیگر به زمین های منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به عنوان اقدامی مهم از سوی این معاونت طی ۴۰ روز گذشته نام برد و افزود: با واگذاری این زمین ها به متقاضیان سرمایه گذاری در آینده شاهد اجرای تعدادی طرح و پروژه از سوی شرکت های سرمایه گذار داخلی و خارجی خواهیم بود.

تعویض موفقیت آمیز روف کوره در فولاد هرمزگان

سرپرست تعمیرات مکانیک فولادسازی گفت: با تلاش بی وقفه کارکنان تعمیرات فولاد سازی برای اولین بار در فولاد هرمزگان روف کوره شماره یک، بعداز حدود دو سال کارکرد و ثبت ۶ هزار و ۳۹۱ ذوب با موفقیت انجام شد.

رضا عبداللهی با اشاره به مزایای این عملیات افزود: تعویض روف کوره مزایایی همچون کاهش توقفات اضطراری، بهبود روند تولید و افزایش بهره وری را دارد.

وی یاد آورشد: در چند ماه اخیر تعمیرات مکرر این روف باعث توقف کوره و کاهش روند تولید شده بود که پس از بررسی بعمل آمده و کار کارشناسی طی جلسات مختلف توسط کارشناسان جوان و متخصص این شرکت و با همکاری واحد های تعمیرات ذوب، تولید و دفتر فنی و برنامه ریزی نت فولاد سازی تصمیم به تعویض آن گرفته شد.

وی خاطر نشان کرد: تعویض روف کوره شماره ۲  نیز در آینده نزدیک انجام خواهد شد.

سرپرست تعمیرات مکانیک فولادسازی ابراز داشت: محدودیت فضای جهت انجام فعالیت بدلیل وجود داگ هوس به همراه رفع معارضات و همچنین تنظیمات نهایی از مهمترین چالشهای بود که با انگیزه، همدلی ونیروی جوانی پرسنل تعمیرات این مهم با برنامه ریزی های انجام شده به خوبی محقق گردید.

وی گفت: واحد تعمیرات به عنوان یکی از واحدهای مستقیم پشتیبان خط تولید پیشرفت چشمگیری در به حداقل رساندن زمانهای توقف از ابتدای راه اندازی تا کنون داشته است که افزایش آمار تولید گویای این مطلب است.

منبع : مهر

انتهای پیام/