مدیر کل شیلات هرمزگان از آغاز فصل صید میگو از ۱۵ مهرماه ۱۳۹۲به صورت رسمی در آبهای هرمزگان خبرداد.

 

IMG18142175.jpg

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،قدرت میرزاده گفت: براساس مصوبات کمیته مدیریت صید هرمزگان متشکل از نمایندگان صیادان و تعاونی های صیادی،اداره کل شیلات هرمزگان و نمایندگان پژوهشکده خلیج فارس و دریا عمان است این تاریخ برای آغاز فصل صید میگو مشخص شده است.

وی افزود: در فصل صید پیش رو بالغ بر هزارو۸۰۰صیاد و بیش از ۱۵۰ شناور کلاس لنج میگو گیر آماده فعالیت صیادی هستند.

مدیرکل شیلات هرمزگان افزود: پنج کارخانه پودرماهی برای جمع آوری صید ضمنی وعلاوه برعرضه میگو به بازار، هشت کارخانه عمل آوری تحویل گیری میگو را انجام می دهند.

میرزاده بررسی آمادگی شناور ها و کنترل آنها و ملوانان معرفی شده در مجوز صید قبل عزیمت به دریا، کنترل گواهی های سمپاشی،نظارت بر شناورها و صیادان در تمامی مراحل صید و جلوگیری و برخورد با متخلفین صیادی از مجوعه اقدامات یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان در فصل صید میگو خواند.

وی همچنین بازدید از شناور های صیادی،برگزاری کلاس های آموزشی و ترویجی برای صیادان میگو گیر،توجیه صیادان در ارتباط با آئین نامه صید میگو امسال،سم پاشی کل شناورهای صیادی و در خواست ارائه گواهی سمپاشی از سوی صیادان، تجهیز شناورهای صیادی به ادوات صید میگو، سایبان، پوشش های بهداشتی، تانک های بهداشتی و همچنین سبدهای پلاستیکی بهداشتی جهت حمل و نگهداری میگو صید شده و بیش از چند مرحله گشت تحقیقاتی جهت تعین فصل صید را از اقدامات مهم شیلات هرمزگان در رابطه با فصل صید میگو خواند.

وی در رابطه با صید ضمنی میگو نیز گفت:صید ضمنی و جلوگیری کامل از آن اجتناب ناپذیر است اما اقدامات مهمی از قبیل استفاده از ابزار کاهنده بر روی شناورها در راستای کاهش صید ضمنی صورت گرفته است.

وی از همه صیادان خواست که به آیین نامه و هشدارهای یگان حفاظت از منابع آبزیان احترام بگذارند چرا که تمامی این قوانین در راستای حفظ آرامش دریا و صیادان، صید پایدار است و رعایت قوانین از سوی صیادان مجاز منجر به افزایش توان یگان حفاظت از منابع آبزیان در برخورد با صیادان و شناورهای غیر مجاز می شود.

 

منبع: مهر

 

انتهای پیام/