مدیرعامل منطقه آزاد قشم گفت: فروش زمین برای تامین بودجه در منطقه آزاد قشم ممنوع است.

IMG13400954

 

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،شهریار مشیری با بیان این مطلب افزود: همانطور که در دوره دکتر علی شمس ارکانی به عنوان نخستین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم حتی یک متر زمین برای تامین طرح های توسعه ای قشم فروخته نشد، امروز نیز باید اعتبارات طرح ها را بدون فروش اراضی تامین کنیم.

وی ادامه داد: منطقه آزاد قشم در دولت تدبیر و امید با تامین امنیت و تضمین سرمایه فعالان اقتصادی داخلی و خارجی در صدد جذب سرمایه های ایرانیان خارج از کشور و فعالان اقتصادی دیگر کشورهای خارجی در این منطقه است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در دوره جدید، زمین تنها به صنعتگران ایرانی و خارجی که توانایی راه اندازی کارخانه های صنعتی را دارند واگذار خواهد شد تا از این طریق اشتغالزایی در این منطقه افزایش
یابد.

به گفته وی، ایران امن ترین کشور منطقه و جزیره قشم نیز در بین جزایر کشور امن ترین جزیره برای فعالیت های مختلف اقتصادی و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف صنعتی، تجاری و گردشگری است.

مشیری بار دیگر با اشاره به غلط بودن فروش اراضی و تاکید بر اینکه خاک جزایر طلا است، بیان داشت: برای مخارج خود نباید به فروش اموال جزیره روی بیاوریم یا دست به دامان دولت شویم بلکه باید از طریق اجرای طرح های توسعه ای بدون نیاز به فروش اراضی خدمات گسترده ای را در این منطقه اجرا کنیم.

وی در پایان گفت: جزایر ایرانی سپر دفاعی کشور هستند و در کنار ارتقاء ضریب امنیت در این جزایر باید زمینه جذب هر چه بیشتر سرمایه گذاران را در دستور کار خود قرار دهیم.

منبع : مهر

انتهای پیام/