عباس ذاکری، دبیر برگزاری سومین جشنواره ادبی هنری ققنوس در گفت وگو با خبرنگار هرمز پرس، با اشاره به اینکه فراخوان شرکت در جشنواره به دانشگاه ها ارسال شده، اظهار کرد: فراخوان جشنواره به دانشگاه های بستک، بندر لنگه، خمیر، رودان، میناب، بندرعباس ،جاسک جهت اطلاع رسانی به دانشجویان به دانشگاه ها ارسال شده است واکنون نیز دستورالعمل اجرایی این جشنواره نیز در حال ارسال به دفاتر بسیج دانشگاه ها می باشد.
دبیر برگزاری سومین جشنواره هنری و ادبی ققنوس افزود: هدف از برگزاری این جشنواره کشف و شکوفایی استعدادهای هنری دانشجویان معتقد به آرمان های انقلاب در راستای تاثیر گذاری بر فضای جامعه است.
ذاکری با اشاره به اینکه جشنواره در قالب ها و موضوعات مختلفی برگزار می شود، تصریح کرد: در بخش ادبیات نمایشی دانشجویان می توانند در حوزه فیلم نامه نویسی و نمایشنامه نویسی آثار خود را با موضوعات شهدای مدافع حرم، اقتصاد مقاومتی، آسیب های اجتماعی با محوریت حاشیه نشینی ، فضای مجازی و طلاق آثار خود را ارسال کنند.
وی در ادامه گفت: نغمه و آوا یکی دیگر از قالب های جشنواره است که موضوع آن آواز و موسیقی های آیینی بومی ویژه اعیاد مذهبی وملی همچنین شهدای مدافع حرم استان خواهد بود.
دبیر برگزاری سومین جشنواره هنری و ادبی ققنوس بیان کرد: ادبیات یکی دیگر از بخش های جشنواره است و دانشجویان می توانند در بخش شعر کلاسیک، شعر نو، داستان کوتاه با محوریت حجاب و عفاف، نماز و طنز اجتماعی آثار خود را ارسال کنند.

 

uuiiu

ذاکری افزود: دانشجویان علاقه مند به هنرهای تجسمی نیز با تهیه پوستر ،عکس، کاریکاتور، نقاشی، طراحی، خطاطی با موضوع سبک زندگی بومی محلی منطبق بر احکام دینی و خرید کالای ایرانی در جشنواره حضور داشته باشند.
وی گفت: در بخش فیلم کوتاه نیز دانشجویان درزمینه های انیمیشن استنداپ کمدی، تئاتر خیابانی با موضوع اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، معضل بیکاری و اعتیاد می توانند آثار خود را به دبیر خانه جشنواره ادبی هنری ققنوس بفرستند.
دبیر برگزاری سومین جشنواره ادبی هنری ققنوس تصریح کرد: وحدت اسلامی ، شهدای دانشجوی استان هرمزگان وبانوی انقلابی ویژه خواهران یکی از بخش های اصلی جشنواره است.
ذاکری با تاکید براینکه این جشنواره ویژه دانشجویان است، ادامه داد : دانشجویان بومی هرمزگان که در دانشگاه های خارج از استان مشغول تحصیل هستند نیز می توانند در جشنواره ادبی هنری ققنوس استان هرمزگان شرکت کنند.
وی با اشاره به اینکه ۳۰ بهمن آخرین مهلت ارسال آثار است، خاطر نشان کرد: دانشجویان آثار خود را به دبیرخانه جشنواره در بلوار ساحلی ناحیه بسیج دانشجویی، معاونت فرهنگی و اجتماعی ارسال کنند همچنین  بعد از داوری  ضمن اهدای جوایز به نفرات برتر آثار آن ها نیز به جشنواره کشوری راه خواهند یافت.

انتهای پیام/