حجت السلام والمسلمین مهدی طائب، مسئول  قرارگاه عمار  در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس؛ با اشاره به ویژگی های  امام صادق (ع) گفت: اولین ویژگی امام صادق(ع) امی بودن ایشان است و به این معناست که خطایی ندارد و کسی که عاری از خطا باشد  هیچ نقطه جهلی در زندگی اش وجود ندارد.

 

وی افزود: علم امام صادق (ع) همچون علم پیامبر(ص) لدنی ( فی من الله ) و از ناحیه خداوند است که نقطه جهلی در آن نمی توان پیدا کرد.

 

مسئول قرارگاه عمار با اشاره به تفاوتهای امام صادق(ع) با سایر علما اظهار کرد: علم علما از ناحیه عملشان می باشد اما علم امام صادق(ع) قبل از عملشان بود بعنوان مثال هنگامی که انسان قدم خود را بر روی زمین می گذارد متوجه می شود که پای خود را کجا گذاشته اند اما ایشان قبل از اینکه پای خود را بر زمین بگذارند متوجه می شدند.

 

طائب تصریح کرد: احساس مسئولیت نسبت به سایر انسانها یکی دیگر از ویژگی های امام صادق(ع) بود و درصدد بودند که انسانها را از جهل و جهنم نجات دهند و آنها را به سمت بهشت هدایت و راهنمایی کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: صبر، بردباری و تلاش بی وقفه در تعالیم  از ویژگی های بارز شخصیت امام صادق(ع) بود که با وجود دشمنی های فراوان از ناحیه دو دستگاه حکومتی بنی امیه و بنی عباس که به دنبال وقف اسلام بودند، چهار هزار شاگرد را تربیت کنند که به اسلام گرایش داشتند و در نهایت شهادت ایشان مهر  تاییدی  بر حقانیتشان بود.

 

انتهای پیام/