عضو هیئت رئیسه  مجلس شورای اسلامی  در جلسه ای در دانشگاه آزاد بندرعباس گفت: امروز سر منشاء بیداری اسلامی در منطقه، انقلاب اسلامی ایران است وبه عنوان الگو ی کشورهای دنیا تبدیل شده است.

01131662_PhotoA

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،مهندس آشوری تصریح کرد: امروز سر منشاء بیداری اسلامی در منطقه، انقلاب اسلامی ایران است وبه عنوان الگو ی کشورهای دنیا بوده و ما معتقدیم تعیین سرنوشت منطقه به عهده خود مردم منطقه است و این حق واقعی آنهاست.

وی با اشاره به تغییر و تحولات در منطقه افزود :ما در یک حباب شیشه ای قرار نداریم و بدون شک این تغییرات بر کشور ما بی تاثیر نخواهد بود واین یک امر واقعی است وما باید برای جلوگیری از آن فهم مشترک در بیداری اسلامی بالا ببریم و با یکپارچگی بر این امر مهم فایق آییم .

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخابات اخیر و خلق حماسه سیاسی در کشور تصریح کرد:قطعا هر زمان عقلانیت حاکم شود ٰرویکرد عقلانیت برای حل مشکلات راهگشاست و دیدید که چگونه مردم در این میدان که چشم همه دنیا به آن دوخته بود سربلند بیرون آمدند.

وی گفت :کار دولت یازدهم کار بسیار سختی است وهمه باید کمک کنیم تا اعتماد عمومی باز سازی شود و گفتمان تازه تولد یافته تدبیر و امید میان دولت جدید از دو جریان تئوریزه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: فرصت طلبان و افراطیون در معرض تهدیدات و افراطی گری بلای جان انقلاب شده و جدایی بین توده و نخبه که در دولت قبل صورت گرفته باید ترمیم شود چرا که نمی شود نخبگان جدای از دولت باشند و مردم با دولت ٰبلکه این دو لازم و ملزوم یکدیگرند.

رییس منطقه ۱۵ دانشگاه آزاد اسلامی هم در ابتدای این نشست با گزارشی از عملکرد این منطقه گفت:امروز ٰدانشگاه آزاد اسلامی ازشمال تا جنوب و شرق تاغرب استان هرمزگان با دارا بودن۲۲واحد دانشگاهی و بالغ بر ۳۷٫۵هزار دانشجو وحدود۴۲هزار فارغ التحصیل در سطح استان به عنوان بزرگترین بال آموزش عالی استان مطرح است.

دکترکامرانی گفت :امروز این منطقه با پیشتاز بودن در تهیه سند جامع آموزشی در سطح کشور به عنوان الگوی آموزشی مطرح بوده واین یکی دیگر ازافتخاراتی است که بدون تردید حاصل تلاش های مسولین ٰاساتید و کارکنان این منطقه بوده و چیزی جز این نیست.

وی تصریح کرد :گسترش رشته های دانشگاهی از دیگر برنامه های این منطقه است که در آینده نزدیک این امر تحقق پیدا خواهد کرد.

در ادامه دکتر باقری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس گفت:با توجه به وضعیت اقتصادی کشور باید کارهایی صورت گیرد تا دانشجویان بتوانند بدون دغدغه به امر تحصیل بپردازند.

وی با پیشنهاد و ارایه راهکار هایی از قیبل پرداخت وام قرض الحسنه از طریق بانک ها به دانشجویان و همچنین توسعه رشته و جذب هیات علمی در دانشگاه خواستار رفع مشکل پیش روی دانشجویان شد.

مهندس آشوری در پایان عنوان کرد: با توجه به اینکه محیط ها متفاوت است قطعا نیاز ها هم متفاوت هستند پس این مشکلات با یک نسخه واحد حل نمی شود و مقرر شد شورای برنامه ریزی آموزشی عالی استان با کار گروه های تخصصی زیر مجموعه تشکیل شود.

انتهای پیام/