اکبری عضور شورای روستای کشپیری در گفتگو با خبرنگار هرمز پرس گفت : دانش آموزان در روستاهای شرق استان از کم ترین امکانات آموزشی برخوردارند و هوشمند سازی مدارس در آنجا انجام نشده و اکثر مدیران مدرسه ها با بدهی و بودجه پائیین آموزش را دنبال می کنند.

IMG_0336

روستای کشپیری یکی از روستا های بخش سندرک از توابع شهرستان میناب است که در حال حاضر از ۸ روستای اطراف برای آموزش کلاس های قرآنی و درسی به این منطقه مراجعه میکنند.
محمد اکبری یکی از فرهنگیان این روستا که مدت زیادی به آموزش در روستا های شرق استان مشغول است میگوید: هیچ کدام از مدرسه های روستایی در شرق هوشمند سازی نشده و دانش آموزان با دستان گچی و فضای نه چندان شاداب به کلاس های درس می آیند.

وی می گوید : بودجه در نظر گرفته شده با توجه به حجم دانش آموزان به تحصیل بسیار اندک است و همین امر اکثر مدیران را دچار مشکلات آموزشی و بدهی هایی نیز کرده است .

IMG_9912

اکبری که عضو شورای روستای این منطقه است ، استفاده از وجود فرهنگیان و طلاب را یکی از راه های بهبود امر آموزشی می داند و میگوید فرهنگ سازی دربحث آموزشهای دینی برای از بین بردن خرافات و کنترل کردن منطقه امری ضروری است که باید آن را با پشتیبانی مسئولین به طور گسترده انجام داد.

IMG_0326

لازم به ذکر است در روستای کشپیری ۵۲ خانوار زندگی میکنند،که از این میان ۲۵ نفر ازآنها دانشجو و دارای مدارک عالی تحصیلی می باشند ،این روستا با کمبود امکانات رفاهی و بهداشتی زیادی روبه رو است که در ادامه به آنها می پردازیم اما با این اوضاع دانش آموزان این منطقه در جشنواره های استانی و کشوری جوایز زیادی را به خود اختصاص داده اند.

IMG_0170

وی در ادامه می گوید: آب آشامیدنی مردم روستا از رودخانه های اطراف بدون انجام تصفیه تامیین می شود وبه همین علت اکثر مردم این منطقه دچار بیماری سنگ کلیه می شوند و حتی پیش می آید که هفته ها نیز با کمبود آب مواجه می شوند.

جواد یکی از دانشجویان این منطقه که پیگیر روشنایی روستا از اداره برق بود ه است می گوید: در هنگام شب این روستا بسیار تاریک میشود به نحوی که کسی نمی تواند ذره ای جولویش را ببیندو حتی جا به جا شود .

IMG_9382

وی در ادامه می گوید : وقتی به اداره برق شهرستان برای نصب چراغ های روشنایی درخواست دادم در پاسخ گفتند : با در یافت ۸۰ هزار تومان از هر خانوار این کار را انجام میدهیم .

اکبری می گوید : امیدواریم که با پیگیری اعضای همین روستا توجه مسئولین را به روستا های محروم شرق استان جلب کنیم تا شاید اندکی از مشکلات معیشتی مردم کاسته شده و بتوا نند با خیالی آسوده به امر تحصیل بپر دازند.

انتهای پیام/