به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزپرس؛ متین دهقانی مسئول حوزه  شهدای گمنام بسیج دانشجویی  دانشگاه پیام نور بندرعباس در یادداشتی نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

“سلام به همه جوانان و دانشجویان روشنفکر معتقد انقلابی ”
در این روزهای حساس و حیاتی و مهم کشور و جامعه (و از طرفی در تقارن با قبل از سال تحویل و یادگیری علم و اوج بازه سال تحصیلی )
که قلب همه ی ما ، مخصوصا دانشجویان در پی جهاد در عرصه های مختلف می تپد از جمله در عرصه های علمی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی و …
و از سویی که این دغدغه ها همراه اتحاد و همدلی و صمیمیت می باشد ، چه بهتر است که در این محیط صمیمی و پر شور و نشاط ، از مهم ترین مسائل واجب کشور و موثرترین قشرهای کشور، آینده این انقلاب و خط درست و مستقیم نظام انقلاب اسلامی و آرمان های والایش را یادآور شویم و به تناسب آنان یک تصمیم قاطع بگیریم و حرکت تازه و جدیدی را که مدیون برکات امام و خط مشی های رهبری که بخشی از آن را فقط در پیام تاریخی تشکیل بسیج دانشجو و طلبه در ۲ آذر ۶۷ توسط امام می فهمیم را آغاز کنیم.
که به صورت قطع یقین از نظر شخصیت های صاحب فکر و اندیشه ، میتوان عنوان کرد که مساله ی دانشگاه ها ، مساله ی اول و اساسی طراز انقلاب می باشد که بن مایه و پایه ی آن ، دانشجو و استاد می باشد.
امروز این دنیا که در مقابل حضور و هیجان بی نظیر مردم و انسجامی که با هزاران ضربان به صورت فراموش نشدنی در تاریخ و عالم پخش می شود دچار انفعال است ،
ما فقط با دو عامل ۱.درس و تحصیل ۲. جهت گیری فکری و سیاسی و انقلابی در دانشگاه ،میتوانیم در ساختن آینده و ترسیم حرکت عمومی جامعه ، نقش پیشرو و جلودار این حرکت را داشته باشیم ، که به گفته ی رهبر عزیز ، «دانشگاهی که اعضایش چه دانشجو و چه استاد در او نبض انقلاب نزند ، دانشگاهی نیست که امید بخش و تضمین کننده ی آینده و موردنظر امام(ره) باشد» .
و از سویی با در نظر گرفتن از خصومت ها و دشمنی ها و سوی دیگر برای رشد و توسعه این انقلاب باید در صحنه و همچنین بیدار و هوشیار باشیم ( و به آنچه در دانشگاه می گذرد از مدیریت دانشگاه و فرهنگ و و آموزش و… بی تفاوت نباشیم .)

و تا حدی که می توان در محیط دانشگاه یکپارچگی خود را حفظ کنیم و متوجه باشیم عده ای با نیت و قصد خاص ، فکر تداخل این یکپارچگی را دارند .
اجازه ندهیم اسم های مختلف به معنای رویه های مختلف تلقی بشود و نیروهایی که باید به سمت دشمن بایستند و موضع بگیرند ، رو به روی هم قرار بگیرند .
حواسمان باشد در مقابل این حساسیت مدیریت شده بایستیم. که مبادا اسم ها و عنوان ها مرز و دیوار به وجود آورد . صرف گروه بندی از روی غرض شخصی (دانشجوی این رشته و آن رشته ، دانشجوی ترم پایینی و ترم بالایی یا عضو این انجمن و آن انجمن) خطر آفرین است .
هنر امام و رهبری اینست که سطح افق بالاتری را می سازند و دل ها را به هم آشنا میکنند و این چنین نیروی عظیم را به وجود می آورند . و خطاب به همه ی فعالین دانشگاه خود عرض میکنم که از ابتدای سال تلاش های زیادی را انجام دادید و پای آرمان هاتون ایستادید و دست به اتفاقات مهمی زدید ، خدا به شما قوت دهد و خیر ان شاالله.
از جشن ها و همایش ها گرفته تا دوره های تربیتی و خط امام دانشگاهی( چه داخل استان و چه در خارج ) ، از اردوهای علمی و تفریحی تا راهیان نور خلیج فارس ، از بزرگداشت اهل بیت (ع) و فاطمیه تا تشییع شهید گمنام ، هر آنچه که میتوانستید برای ایستادگی در خط مقدم دانشگاه انجام دادید و پای تعهدتون بودید .
به راستی کمتر نهاد و سازمانی است که این حجم فشرده فعالیت ها را در بازه زمانی محدود پیگیر می شود مگر اینکه تفکر جهادی و انقلابی بر آن استوار باشد .
و امروزی که شما عازم مناطق عملیاتی جنوب (راهیان نور ) می شوید ، بدانید کارهایی را که تحقق بخشیدید و انجام می دهید و خط و مسیری را که پیش گرفته اید ، صحیح و درست است .