پیش از ورود شرکت‌هایی مانند اپل، گوگل و دیگر پیشگامان جهان فناوری، مخترعان قرن بیستم شیوه‌های بدیع و عجیبی برای ساخت محصولات کنونی ابداع کرده بودند.

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، در میان عجیب‌ترین ایده‌هایی که هیچ گاه ساخته نشد، عینک‌های مطالعه همراه با آینه و کلاه‌های مجهز به رادیو از دهه ۱۹۳۰، یک کاروان قابل بسط که یک لیموزین بزرگ را به شکل جمع و جور نشان می‌داد و خودرویی که می‌توانست عابران پیاده را به خارج از جاده براند تا تصادف نکنند، قرار داشتند.

1-2378

ابداعات دیگر شامل یک دستگاه خرید بود که سوسیس داغ در آلمان ارائه می‌کرد و اختراعی که تمام صداهای خارجی را مسدود کرده و به یک ماسک اکسیژن برای اطمینان از خفه نشدن کاربر مجهز بود.

9-716

با وجود تفکر رو به جلوی این مخترعان اولیه، بسیاری از ابداعات آنها هیچگاه به تولید انبوه نرسید.

کلاه رادیویی پیشگامانه در آمریکا در سال ۱۹۳۱ از یک کلاه لبه پهن مجهز به یک فرستنده و بلندگو تشکیل شده بود که به کاربر اجازه می‌داد تا اخبار را در هر جا که هستند گوش کنند.

3-1304

یک روش بلند پروازانه‌تر استفاده از فناوری رادیوی بی‌سیم نسبتا جدید در کالسکه بچه رادیویی ۱۹۲۱ بود.

این دستگاه به یک فرستنده مجهز بود که به والدین اجازه می‌داد در زمان بیرون بردن کودکشان به اخبار و امور جاری گوش کنند. از این رادیو همچنین می‌شد برای آرام کردن گریه کودک استفاده کرد.

برای افرادی که مطالعه را به رادیو ترجیح می‌دادند، یک جفت عینک Hamblin در سال ۱۹۳۶ ابداع شد که مطالعه در زمان خواب را برای افراد آسانتر می‌کرد.

1-2378

واژگان کتاب با استفاده از آینه‌ها به چشمان خواننده تابیده می‌شد تا وی بتواند در حالت دراز کشیده و بدون نیز به بلند کردن گردن خود کتاب بخواند.

بسیاری از دیگر امواج مغزی تاریخی اوایل قرن بیستم شامل تلاش مخترعان در مورد حمل و نقل و کاربردی‌تر یا مفیدتر کردن آن بود.

یک مخترع فرانسوی به ابداع یک دوچرخه دوگانه‌سوز پرداخته بود که به کاربر اجازه می‌داد با استفاده از شناورهای پیازی‌شکل در ترکیب با چرخ در هر دو محیط زمین و دریا حرکت کند.

طرح دیگر، لباس‌های شنای چوبی ارائه شده در سال ۱۹۲۴ بود که به کاربران اجازه می‌داد تا به شکل ایمن شنا کنند چرا که صفحات چوبی به طور طبیعی شناور بوده و افراد را در سطح آب نگه می‌داشت.

دیگری، ایده جسورانه گوونتوسا دی اوداین ایتالیایی برای موتورسیکلت تک چرخ که در سال ۱۹۳۱ ارائه شد و به راننده اجازه می‌داد با سرعت ۱۵۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

در سال ۱۹۳۴ یک مهندس فرانسوی به معرفی کاروان قابل گسترش پرداخت که از سه بخش با قابلیت چفت شدن در یکدیگر در زمان یدک کشیده شدن آن برخوردار بود. در زمان مورد نیاز کاربران می‌توانستند آن را برای دستیابی به فضای بیشتر بسط دهند.

یک طراحی عجیب دیگر در همان دهه ساخت یکی از نخستین خودروهای بیابانگرد بود. این کامیون که در سال ۱۹۳۶ ابداع شد، به ۱۰ چرخ مجهز بوده و هر لاستیک در زاویه تقریبا متفاوتی قرار داشت. با این کار خودرو می‌توانست در تمام زمین‌ها حرکت کرده و از تپه‌های با شیب ۶۵ درصد بالا و پایین برود

6-1161

طراحی عجیب خودرویی مجهز به خاک‌انداز برای جلوگیری از زیر کردن عابران در جاده!

ایمنی حمل و نقل نیز یکی از نگرانی های اصلی بود و در دهه ۱۹۲۰ در پاریس، مخترعان به ابداع خاک‌اندازی برای اتصال به جلوی خودروها پرداختند. با اینکار در صورت تصادف کردن با عابر، به طور ایمن به داخل یک تور انداخته می‌شد.

ابداع «جداساز» هاگ گرنسباک در سال ۱۹۲۵ به کاربر کمک می‌کرد تا تمام صدهای بیرونی را مسدود کرده و وی را در یک محیط آرام قرار می‌داد. همچنین یک ماسک اکسیژن نیز در کنار این ابداع طراحی شده بود تا کاربر خفه نشود.

8-728

در دهه ۱۹۴۰ و پیش از ابداع رادار، یک مخترع فرانسوی به ارائه شیوه بدیعی برای شنود دشمن پرداخت. این دستگاه از بشقاب های بزرگ برای گرفتن و تقویت صداها مورد استفاده بودند که پس از عبور از تونل‌های متصل بلندتر می‌شدند. کاربر می‌توانست با قرار گرفتن در وسط و گذاشتن گوش‌های خود بر خروجی های تونل این صداها را بشنود.

5-1172

منبع: ایسنا

انتهای پیام/