شرکت خمیردندان‌سازی کولگیت از برنامه‌های جدید خود برای تولید یک مسواک جدید خبر داده که از یک تکه کافئین داخلی برای انتقال بوی قهوه در زمان مسواک زدن در دهان کاربر برخوردار است.

19-345

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، یک درخواست ثبت اختراع نشان داده که این شرکت حتی در نظر دارد طعم‌ها و دارو را با این سیستم منتقل کند.

درخواست ثبت اختراع از سوی شرکت کولگیت-پالمولیو نشان داده که این فناوری به مواد شیمیایی اجازه می‌دهد تا در سر مسواکهای استاندارد قرار گرفته و در طول کاربری به آهستگی آزاد شود.

برنامه‌های این شرکت شامل طراحی تکه‌های نعنا و سیب و همچنین کافئین در مسواک برای بیدار کردن افراد در صبح است.

بر اساس اطلاعات این اختراع، هر تکه طعم‌دار تا سه ماه باقی می‌ماند.

این شرکت همچنین می‌تواند داروهایی مانند آسپرین را به جای این تکه‌های طعم‌دار در مسواک قرار دهد. این درخواست ثبت اختراع همچنین از یک مسواک رژیمی رونمایی کرده که در زمان مصرف یک سرکوب‌کننده اشتها را از خود منتشر می‌کند.

در این درخواست، مسواکها با زبان‌شویه‌های متفاوت و نقاشی متغییر ترسیم شده‌اند که سیب به معنی طعم سیب، برف به معنی حس خنک‌کنندگی و برگ نعناع به معنی طعم نعنایی مسواک است.

در این درخواست ثبت اختراع آمده است: یک سیستم مراقبت از دهان شامل یک دسته و سر بوده و یک حسگر منتشر کننده ماده که یک واکنش حسگر را در حفره دهانی در زمان مصرف فرا می‌خواند.

همچنین در این درخواست از یک عنصر الاستومری شامل یک تصویر صحبت شده که به طور بصری نماینده واکنش حسی بوده و همچنین یک ماده حسگر منتشر شونده شامل یک طعم، حس یا دارو است.

از جمله برنامه‌های جالب این شرکت، تولید مسواکی با طعم فلفل قرمز است.

به گفته این شرکت، می‌توان از ماده شیمیایی کپسایسین در فلفل قرمز برای ارائه یک ماساژ سوزشی، داغ یا گرم و همچنین یک حس داغ یا تسکین‌دهنده و گرم به کاربر استفاده کرد.

کپسایسین همچنین می‌تواند حس تسکین درد و بی‌حسی را در زمان مصرف موضعی ارائه کند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/