سرپرست معاونت مطبوعاتی اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اجرای طرح انس ویژه اهالی رسانه و مطبوعات خبر داد.

 

IMG17420110

 

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،فرشادمحمدی در حاشیه بازدید از دفاتر نشریات محلی و نمایندگی سرپرستی های روزنامه های سراسری گفت: هدف از اجرای طرح انس ایجاد تعامل بیشتر و آشنایی با سایر پرسنل مطبوعاتی و تکریم از آنان است. وی افزود: اداره کل ارشاد هرمزگان با تعامل با خانه مطبوعات تلاش دارد در بازدیدهای میدانی از نزدیک بامسائل و مشکلات موجود در این عرصه آشنا شود.

محمدی بیان داشت: در بازدیدهای بعمل آمده تاکنون مهمترین مشکلات نشریات عدم  توانایی در پرداخت هزینه ها، نداشتن فضای مناسب جهت فعالیت، مطالبات نشریات از ادارات و سازمان ها و کمبود نیروی حرفه ای و ماندگار در این عرصه بیان شده است.

معاون  مطبوعاتی و اطلاع رسانی ارشاد هرمزگان ادامه داد: انتقال مسائل و مشکلات حوزه رسانه ها باید از طریق تشکل صنفی آنان به مراجع بالاتر منتقل شود تا بتوان سریع تر و فارغ از هر گونه حاشیه به آن پرداخته شود.

وی به حضور ارشاد و خانه مطبوعات در نمایشگاه مطبوعاتی در آبان ماه خبر داد و افزود: اجرای غرفه ای متناسب با نشان و جایگاه مطبوعات هرمزگان ، برنامه ریزی برای بازدید اهالی رسانه از نمایشگاه، عرضه مطبوعات درنمایشگاه از جمله برنامه های ارشاد و خانه مطبوعات است.

مدیرعامل خانه مطبوعات نیز در ادامه گفت: جامعه مطبوعاتی هرمزگان شرایط مناسبی ندارد به دلیل مشکلات اقتصادی شاهد تعطیلی نشریات و یا کاهش تیراژ آنها هستیم.

فاطمه رکن الدینی تصریح کرد: زمانی که زیرساخت های لازم برای فعالیت مطبوعات فراهم نشود رشد و توسعه آنان به کندی و گاهاً متوقف می شود.

وی افزود: ظرفیت های اقتصادی ویژه هرمزگان و بندرعباس بعنوان پایتخت اقتصادی کشور آنگونه که باید تاثیری در رشد و توسعه مطبوعات نداشته است.

رکن الدینی اتحاد ، انسجام و تلاش در جهت بکارگیری نیروهای ماندگار در مطبوعات و رسانه را از عوامل رشد و ترقی مطبوعات استان عنوان کرد و گفت: با تدبیر مدیریت اداره کل ارشاد هرمزگان در حال حاضر رسانه های استان در فضایی آرام به کار خود ادامه می دهند اما متاسفانه مشکلات مطبوعات و رسانه ها هم چنان بر زمین مانده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات درخصوص اجرای طرح انس نیز اظهار داشت: در روز خبرنگار امکان تجلیل از همه فعالین در عرصه مطبوعات فراهم نشد و اجرای طرح انس فرصتی برای تکریم فعالان این عرصه در محل فعالیت است.

وی گفت: ساماندهی دفاترروزنامه های  سراسری طی برگزاری کارگروهی انجام خواهد شد.

اجرای طرح انس از نشریاتی انجام می شود که دارای دفاتر مستقل و دارای مجوز از ارشاد و عضو خانه مطبوعات باشند و تاکنون بیش از نیمی از دفاترمورد با.زدید قرار گرفته اند.

منبع : مهر

انتهای پیام/