احسان صادق محمد در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد گفت : دعای مکارم الاخلاق صحیفه ی سجادیه نمونه ای بزرگ برای شخصیت سازی و تاسیس یک جامعه مطلوب است.

images

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، احسان صادق محمد امام جمعه شیعیان عمان و عضو هیئت علمی دانشگاه سلطان قابوس عصر دیروز در بین دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد بندرعباس گفت : در کتاب پر فیض صحیفه ی سجادیه به شرح ها و بحث های زیادی پرداخته شده ، اما نقطه ای که بیشتر از همه مورد تاکید و تامل قرار گرفته است پیرامون انسان سازی و اجتماع است .

عضو هیئت علمی دانشگاه سلطان قابوس عمان گفت : چون ما در مجموعه ی دانشگاهی فعالیت میکنیم روش ما برای مطالعه و تامل بر صحیفه سجادیه هم باید به سبک متن محور و تحلیلی باشد.

وی گفت : چشم انداز و سطح دید انسان ها همیشه باید به سمت افق های بالا دست باشد ، هر چند که قانون دنیا برای رسیدن به این افق ها تدریجی است.

امام جمعه شیعیان عمان با بیان اینکه انسان ها در زمینه ی مالی به کم بسنده نمی کنند، گفت : زیاده طلبی انسان باید در موارد معرفتی،مذهبی و معنوی نیز اینگونه باشد که هیچ گاه به کم بسنده نکند.

وی با تحلیل ۱۰ محور از فرایض دعا مکارم الاخلاق صحیفه سجادیه عنوان های مطلوب بشری برای زندگی اجتماعی را توضیح داد.

عضو هیئت علمی دانشگاه سلطان قابوس ضمن تشکر از برگزاری همایش انوار الهی و عرفان صحیفه سجادیه در دانشگاه آزاد بندرعباس گفت: امیدوارم که این صحبت ها پیش زمینه ای برای ارتباط بیشتر دانشگاه آزاد بندرعباس و دانشگاه سلطان قابوس عمان باشد.

گفتنی است : وی پس از شرکت در این همایش به دعوت جادری استاندار جدید هرمزگان به سمت استانداری رفت و قرار است در افتتاحیه و اختتامیه کنگره بین المللی صحیفه سجادیه شرکت نماید.

انتهای پیام/