ایران در نخستین دیدار خود برابر ایتالیا در لیگ جهانی با نتیجه ۳ بر یک قهرمان جهان را شکست داد.

هرمز پرس-

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،نخستین دیدار ایران برابر ایتالیا در لیگ جهانی والیبال در حالی برگزار شد که ایران ۳ بر یک قهرمان جهان را شکست داد و ۶ امتیازی شد.

ایران ست نخست را قدرتمندانه آغاز کرد و در همان ابتدا اختلاف امتیاز خود را با ایتالیا به عدد ۳ رساند اما در امتیاز ۱۶ این ایتالیایی ها بودند که موفق شدند امتیازات را برابر کنند اما در ادامه ایران ۲۴ بر ۲۱ از حریف پیش افتاد.

ایتالیا موفق شد اختلاف را در امتیاز ۲۴ به یک برساند اما در نهایت ایران ۲۵ بر ۲۳ ست نخست را به نام خود ثبت کرد.

ست دوم نیز با برتری ایران آغاز شد و تا امتیاز ۱۵ بر ۱۱ پیش بود اما در ادامه در امتیاز ۱۷ بازی به تساوی رسید.

در ادامه داودی با سرویس های ریسکی خود ۳ امتیاز متوالی را برای ایران گرفت تا ۲۰ بر ۱۷ ایران پیش باشد و در نهایت ۲۵ بر ۲۲ ایران این ست را به سود خود به پایان رساند.

ست سوم ایران تا امتیاز ۶ با ایتالیا برابر بود اما در ادامه این حریف بود که توانست فاصله امتیاز خود را افزایش دهد و در نهایت ۲۵ بر ۲۲ ایتالیا ایران را در این ست مغلوب کرد.

در ست چهارم ایران بازی را با برتری آغاز کرد اما در ادامه بازی بسیار نزدیک پیگیری شد و بارها ایران از ایتالیا پیش می افتاد تا اینکه ایران در حالیکه ۲۳ بر ۲۰ عقب افتاده بود موفق شد ۲۴ بر ۲۳ از حریف پیش بیفتد.

در ادامه ۲ تیم پا به پای هم پیش رفتند و ایران در امتیاز ۲۷ از حریف پیش افتاد و موفق شد در یک بازی نفس گیر ۳۲ بر ۳۰ ایتالیا را شکست داد.

صدای تماشاگران ایرانی که یک دو سه می‌گفتند و تیم ملی را تشویق می‌کردند کاملا فضای سالن را پر کرده بود.

ایتالیا با ۱۵ امتیاز در صدر این گروه قرار دارد و ۸ قهرمانی در لیگ جهانی را در کارنامه دارد.

منبع:خبرگزاری دانشجویی

انتهای پیام/