به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمزپرس؛ مهدی باقری در دیدار خود با خانواده معظم شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) از واقعه کربلا به عنوان مکتب عشق و معرفت یاد کرد وافزود: قیام و نهضت امام حسین (ع) درس‌های بسیاری برای ما دارد که مهمترین آن تسلیم بودن و معرفت آن حضرت در برابر خداست.

این مسئول شهدا را وارثان اصلی این انقلاب و نظام خواند و گفت : پاسداشت خون شهدا و گرامیداشت جانفشانی ها و رشادت های شهدا  و تکریم از خانواده های این عزیزان از جمله وظایفی مهمی است که باید  همه ما سر لوحه کار خود قرار دهیم.

وی اعتبار و حیثیت نظام را مدیون خون شهدای انقلاب اسلامی دانست عنوان کرد:امنیت ،اقتدار و آسایش کشورمدیون شهدایی است که هشت سال جانانه از میهن اسلامیمان دفاع کردند و اجازه نداند وجبی از خاک کشور به دست دشمنان بیافتد.

وی ادامه راه شهدا را از وظایف مهم دانشگاه ها خواند و افزود : دانشگاه آزاد اسلامی نیز همچون دانشگاههای کشور افتخارات و پیشرفت های خود را مرهون خون شهدا دانسته و قرار گرفتن در این راه  را از رسالت های اصلی خود می داند.

رئیس واحد بندرعباس از خانواده بزرگ ومعظم شهدا به عنوان چراغ هدایت برای جوانان یاد کرد وگفت:بازماندگان شهدا کم توقع ترین و قانع ترین انسان های هستند که با داشتن حق بسیار بر گردن این ملت با تمام خضوع و خشوع و در کمال سادگی و بی آلایشی زندگی می کنند و دفاع از مرزهای ایران اسلامی را وظیفه خود می دانند که حاضر نیستند این سرمایه ذیقیمت را با هیچ بهایی معامله کنند.

باقری در پایان این دیداربا اهداء لوح سپاس از صبر و صلابت این عزیزان قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/