بیست‌وهفتمین یونیورسیاد دانشجویان جهان، تیر ماه جاری در کشور روسیه برگزار می‌شود.

IMAGE635009307247553803

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، بیست و هفتمین دوره بازی‌های یونیورسیاد، المپیک دانشجویان، تابستان سال جاری در ۲۷ رشته ورزشی شامل ۱۳ رشته دائمی و ۱۴ رشته انتخابی برگزار می شود.

دو و میدانی، بسکتبال، شمشیر بازی، فوتبال، ژیمناستیک هنری، جودو، شنا، غواصی، واترپلو، تنیس روی میز، والیبال، تنیس و ژیمناستیک ریتمیک، رشته های دائمی، و بوکس، تیراندازی، شنا synchronous، قایقرانی، قایقرانی (کانو)، سامبو، کشتی، کشتی با شال، شطرنج، وزنه برداری، راگبی، هاکی، بدمینتون و والیبال ساحلی رشته های انتخابی هستند.

بیست و ششمین دوره یونیورسیاد تابستانی دانشجویان جهان ۱۵ تا ۲۶ تیر ماه سال جاری در شهر کازان روسیه برگزار می‌شود.

کاروان کشورمان در یونیورسیاد ازمیر ترکیه در سال ۲۰۰۵ در جایگاه نوزدهم ایستاد، در یونیورسیاد سال ۲۰۰۷ در بانکوک تایلند سیزدهم شد، در بلگراد صربستان در سال ۲۰۰۹ در رده یازدهم ایستاد و در دوره گذشته در شن جن چین سی و سوم شد.

لازم به ذکر است، فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی کشورمان که برای نخستین بار سایه رئیس را بر سر خود می بیند و دیگر به وسیله سرپرست اداره نمی شود، خود را برای حضور موفق در این رقابت ها آماده می کند و مسابقات انتخابی خود در رشته های وزنه برداری، کشتی آزاد و فرنگی را اردیبهشت ماه برگزار می کند.
منبع:خبرگزاری دانشجویی
انتهای پیام/