مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به پیش‌بینی کاهش ۵۰ درصدی صید میگو گفت: شرایط جوی منطقه و خشکسالی از اهم دلایل این کاهش محسوب می‌شود.

853898_PhotoA

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، قدرت میرزاده با بیان اینکه با توجه به تحقیقات مشترک انجام شده از سوی شیلات هرمزگان و پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد کاهش ۵۰ درصدی میگو نسبت به سال گذشته خواهیم بود اظهار داشت: کاهش آبهای ورودی به دریا از دهانه خور به دلیل کاهش بارندگی از دیگر عوامل کاهش صید میگو است.

وی با اشاره به اینکه آلودگی منطقه ساحلی و همچنین بخش‌هایی از دریا از دیگر عوامل تاثیرگذار در این مهم است، گفت: امید است در سال آینده با اقدامات انجام شده از سوی سازمان‌های ذی‌ربط تاثیرگذاری این عامل را به حداقل برسد.

میرزاده در ادامه صید غیر مجاز را یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار درکاهش ۵۰ درصدی میگو خواند و ابراز داشت: در این زمینه شیلات تا حد توان خود اقدامات لازم را انجام داده است ولی با توجه به جامعه صیادی ۲۸ هزار نفری استان جلوگیری از صید غیر مجاز همیاری خود صیادان را بیش از هر چیز می‌طلبد.

مدیرکل شیلات هرمزگان همچنین با اشاره به عدم صحت وجود گونه‌ایی از میگوی مهاجم در آب‌های هرمزگان که در کاهش صد میگو موثر واقع شود، گفت: تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر وجود گونه‌ای از میگو مهاجم در آبهای هرمزگان از سوی پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس، کارشناسان شیلات و همچنین خود صیادان ارائه نشده است.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: تحقیقات انجام شده از حضور میگوهای جوان در آب‌های هرمزگان خبر می‌دهد که امید است با رسیدن آنها به اندازه اقتصادی و قابل صید شاهد افزایش میزان صید پیش‌بینی شده باشیم.

منبع : فارس

انتهای پیام/