شاخص کل بورس طی معاملات امروز بازار سهام با افزایش ۷۰۴ واحدی دوباره به کانال ۷۴ هزار واحد بازگشت.
IMG15091441
به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،شاخص کل بورس تهران در معاملات امروز بازار سرمایه، با افزایش ۷۰۴ واحد به کانال ۷۴ هزار واحد بازگشت و در رقم ۷۴ هزا و ۴۳۸ واحد متوقف شد.در معاملات امروز بازار سهام ۶۱۶ میلیون و ۸۶۶ هزار سهم به ارزش دو هزار و ۷۴۸ میلیارد و ۴۱۵ میلیون ریال در بورس اوراق بهادار خریداری شد.در نتیجه معاملات امروز که در ۷۹ هزار و ۶۱۴ دفعه انجام شد، ارزش بازار سهام به ۳۶۴ هزار میلیارد تومان رسید.

خرید و فروش های امروز، شاخص کل را تا ۷۴ هزار و ۴۳۸ واحد بالا برد که نسبت به دیروز ۷۰۴ واحد رشد داشت. صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۷۲ واحد افزایش، پالایش نفت بندرعباس با ۱۵۸ واحد، پالایش نفت اصفهان با ۹۱ واحد و سرمایه گذاری غدیر با ۶۰ واحد، بیشترین تاثیر مثبت را بر روند شاخص داشت. در مقابل، نمادهای گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با ۵۸ واحد و بانک ملت با ۴۳ واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشت.

از میان معاملات امروز، بیشترین ارزش معاملات به گروه مالی اختصاص داشت. به طوری که تعداد ۲۱۲ میلیون سهم از سهام شرکت های این گروه به ارزشی بالغ بر ۴۷۹ هزار و ۹۳۸ میلیون ریال در بورس اوراق بهادار خریداری شد.

بیشترین افزایش قیمت به سهام شرکت های حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، فراورده های نسوز آذر، سرامیک های صنعتی اردکان، صنایع لاستیکی سهند، پارس سرام و کشاورزی‌ ودامپروی‌ مگسال‌ اختصاص داشت.

در مقابل بیشترین کاهش قیمت برای سهام شرکت های درخشان تهران، سایپا شیشه، نورد و قطعات فولادی و لامیران ثبت شد.

در معاملات دیروز بازار سرمایه ۶۸۰ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۳۲۶ میلیارد تومان در ۸۶ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد، شاخص کل ۳۱ واحد افت کرد و در عدد ۷۳ هزار و ۷۳۴ واحد باقی ماند.

منبع : مهر

انتهای پیام /