تبلت های ارزان قیمت تر، سیستم عامل هایی دارند که برای تلفن های هوشمند نوشته شده اند.

n00238290-b

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،اگر قصد خرید یک تبلت را دارید، به احتمال زیاد با فهرست بلندی از سوالات و ابهامات روبرو خواهید بود. امروز قصدمان بررسی مجموعه عواملی است که شما قبل از دیدن مدل های مختلف باید در مورد آنها تصمیم بگیرید. نمی شود دقیقا گفت کدامیک از این ویژگی ها بهتر هستند. این شمایید که با توجه به استفاده شخصی خودتان می توانید تعیین کنید کدامیک بهتر است.

هفت اینچی بهتر است یا ۱۰ اینچی؟

تبلت ها در دو سایز ۷ اینچ و ۱۰ اینچ (۹.۷ تا ۱۰.۱ اینچ) ارائه می شوند. کسانی که بیشتر به کتابخوانی یا فیلم دیدن با تبلت علاقه دارند سراغ حدود ۱۰ اینچی ها می روند و آنهایی که بیشتر همیشه همراه بودن آن برایشان مهم است دسته هفت اینچی چون هم سبکتر هستند و هم حمل و نقل ساده تری خواهند داشت.

۳G بخرم یا Wi-Fi؟

این هم بستگی به امکانات شما برای اتصال به شبکه دارد. برای مثال ۳G قابل دسترس تر و در همه جا کاربرد دارد اما در ایران تا زمان عرضه رسمی سیم کارت های اپراتور سوم وضعیت مشخصی ندارد. در عوض اگر شما دسترسی به وای فای داشته باشید تجربه بهتری خواهید داشت.

کدام سیستم عامل مناسبتر است؟

تبلت های ارزان قیمت تر، سیستم عامل هایی دارند که برای تلفن های هوشمند نوشته شده اند. مثلا آندرویدهای خیلی معمولی بدون رابط کاربردی ویژه. اگر نیاز شما در حد مرور صفحات وب، ویدیو نگاه کردن و بازی کردن خیلی محدود است همین ها کار شما را راه می اندازند اما برای اپلیکیشن های مدرنتر و قویتر به نسخه های بالاتری نیاز دارید. تبلت های ایده آل فعلی دست کم به آندروید نسخه ۴ مجهز هستند.

انتخاب سیستم عامل

آندروید: سیستم عامل متن باز گوگل. همین یک مزیت مهم است چون به شما اجازه می دهد به راحتی با ابزارهای گوگل هماهنگش کنید. نقطه قوتش این است که دست شما در استفاده از فایل ها باز است. به راحتی هر چیزی را می توانید روی آن نصب کنید.

iOS: این سیستم عامل فقط روی iPad اپل نصب است. محصولات اپل هم خود به خود قیمتشان بالاست. این البته اصلا به این معنا نیست که کیفیت ندارد! در حقیقت اگر بتوانید حدود یک میلیون تومانب رای خرید تبلت هزینه کنید شاید بهترین انتخاب شما همین iPad باشد: اپل به جهت اینکه تمام سخت افزارهای iPad را خودش تهیه می کند سیستم عاملی کاملا منطبق با قدرت همان سخت افزارها می نویسید و اینجوری است که معمولا آی پد سریع تر و بهتر و با ماندگاری شارژ بالاتری نسبت به رقبایش به نظر می رسد.

Windows: ویندوز یک سیستم عامل عالی برای PC است نظرسنجی ها نشان می دهد که بیشتر کاربران کامپیوتر از ویندوز استفاده می کنند. اگر شما یک سیستم عامل ویندوزی روی کامپیوتر شخصی و لپ تاپ دارید تبلت هایی با سیستم عامل ویندوزی در ابتدا یک گزینه عالی به حساب می آیند. چون حتما پیش خودتان فکر می کنید به راحتی اجازه خواهید داشت اطلاعات را میان این ابزارها همگام سازی کنید. ویندوز RT به عنوان تیر آخر مایکروسافت می توانست چنین تبلت هایی را از مهلکه نجات دهد اما حالا تقریبا می دانیم که داستان پایان خوشی نداشته است. چه کاری می توان انجام داد؟ خب روی آندروید یا iOS تمرکز کنید!

بقیه سیستم عامل ها: درصورتی که یک تبلت با سیستم عامل عجیب و غریب بخرید، خودتان را رسما وارد بحران بزرگی می کنید. در غیاب پشتیبانی فروش، نمایندگی های رسمی و حتی غیررسمی و نبود نرم افزارهای مناسب چرا باید تا این اندازه نسبت به موجودی حساب های بانکی تان بی تفاوت باشید؟

نمی شود دقیقا گفت کدامیک از این ویژگی ها بهتر هستند. این شمایید که با توجه به استفاده شخصی خودتان می توانید تعیین کنید کدامیک بهتر است. اگر قصد خرید یک تبلت را داشته باشید، به احتمال زیاد با فهرست بلندی از سوالات و ابهامات روبرو خواهید بود.

منبع: افکار نیوز

انتهای پیام/