ناسا فهرستی از سیارک‌های منتخب برای انجام مأموریت شکار یک سیارک و کشیدن آن به مدار ماه را اعلام کرد.

202-11

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،در پروژه رباتیک شکار سیارک ناسا، سنگ فضایی با عرض هفت متر با استفاده از یک فضاپیمای رباتیک شکار شده و به مدار ثابت ماه منتقل می‌شود.

با قرار گرفتن سیارک در این مدار، فضانوردان می‌توانند تا سال ۲۰۲۱ میلادی از طریق سیستم پرتاب فضایی (SLS) و با کمک کپسول فضایی اوریون به سیارک سفر کرده و تحقیقات خود را بر روی آن آغاز کنند.

پیش از این فهرستی شامل ۱۴ سیارک بالقوه مناسب برای اجرای این پروژه توسط محققان شناسایی شده بود و ناسا از بین این سیارک ها، سه گزینه مناسب تر را انتخاب کرد.

«پاول کوداسی» از محققان ارشد دفتر برنامه اشیاء نزدیک به زمین ناسا تأکید می‌کند: فرصت کافی برای تعیین اندازه دقیق تمامی ۱۴ سیارک نداشتیم و با انتخاب این سه سیارک، تحقیقات تکمیلی در خصوص آنها طی سال ۲۰۱۴ میلادی انجام خواهد شد.

در صورت نتیجه بخش بودن تحقیقات، مناسب‌ترین گزینه برای نخستین سفر اکتشافی فضانوردان به یک سیارک تا سال ۲۰۱۶ میلادی تعیین خواهد شد.

بودجه اولیه تحقیقات ۱۰۰ میلیون دلار و بودجه کلی پروژه ۲٫۶ میلیارد دلار تعیین شده است؛ ناسا تاکنون بیش از ۴۰۰ طرح تحقیقاتی برای مأموریت شکار سیارک ها دریافت کرده است .

منبع: ایسنا

انتهای پیام/