رئیس انجمن خرمای هرمزگان از نحوه اعزام و حضور هیئت اقتصادی هرمزگان و برنامه های آنان به کشور سریلانکا به شدت انتقاد کرد.

 

IMG16314635

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،ابراهیم پورحیدری ظهر شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: تیمی از مدیران ارشد دولتی هرمزگان به همراه چهار نفر از فعالان اقتصادی بخش خصوصی در نمایشگاه تجارت، سرمایه گذاری و توریسم که از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ آبان ماه در کلمبو پایتخت سریلانکا برگزار شد به دعوت سفیر سریلانکا عازم این کشور شدند که متاسفانه دستاوردی برای اقتصاد و سرمایه گذاری به همراه نداشت.

وی با بیان اینکه هیچگونه هماهنگی برای شرکت در نمایشگاه نشده بود، تصریح کرد: پس از ساعت ها معطلی در فرودگاه برنامه منظمی برای شرکت در نمایشگاه وجود نداشت و همراهان دچار سردرگمی شده بودند.

پورحیدری اضافه کرد:  فضایی که برای ارائه نمونه محصولات کشاورزی و صیفی هرمزگان در نظر گرفته شده بود بسیار نامناسب و در سالن ماشین آلات سنگین قرار داشت که هیچ بازدیدکننده ای از آن اطلاع پیدا نمی کرد.

رئیس انجمن خرمای هرمزگان بیان داشت: چهار نفر از فعالان بخش کشاورزی و تولیدی در این سفر هیئت دولتی استان را همراهی کرده و با هزینه شخصی خود اقدام به عرضه بهترین تولیدات و محصولات استان کردند اما در عمل هیچ خروجی و نتیجه مثبتی برای اقتصاد استان نداشت.

پورحیدری برگزاری چنین سفرهایی برون مرزی را بدون برنامه ریزی و هماهنگی بخش خصوصی بی حاصل دانست و افزود: اینگونه سفرهای پرهزینه باید منافع و دستاوردی برای استان داشته و زمینه مناسبی را برای توسعه ارتباط بازرگانان این استان با کشور هدف فراهم کند.

وی اظهارداشت: بازدید و سفرها باید خروجی داشته و به گسترش روابط تجاری دو کشور بیانجامد اما متاسفانه در این سفر توافقی برای مبادلات و بازار فروش محصولات هرمزگانی نشد و چندان استقبالی نیز از تولیدات هرمزگان صورت نگرفت و متقاضی محصولات با قیمت بسیار ارزان بودند.

منبع : مهر

انتهای پیام/