سفیر سریلانکا گفت: سریلانکا آماده پذیرش سرمایه‌گذاران ایرانی است و تمامی ابزار وامکانات خود را درجهت توسعه همکاریهای دوستانه با ایران بکار می‌گیرد.

 

IMG13564314

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،سفیر سریلانکا در این دیدار با اشاره به اینکه رابطه دو کشور بعد از انقلاب اسلامی ایران تحکیم یافته است گفت: مسئولان سریلانکا بر توسعه روابط با ایران در حوزه های مختلف تاکید دارند.

محمدفیصل رزین افزود: ایران کشور مستقل و حق طلب است و از این جهت هیچ مانعی برای گسترش روابط بین دو کشور وجود ندارد و ما به دنبال توسعه بیش از پیش روابط اقتصادی، فرهنگی و تجاری با ایران هستیم.

وی اظهار کرد: امکانات بسیار زیادی در استان هرمزگان در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی وجود دارد و دولت سریلانکا مایل است با تسهیل روابط بخش خصوصی ، تعامل وهمکاریهای دوجانبه را توسعه بخشد.

سفیر سریلانکا گفت: در هرمزگان به لحاظ توان فنی و مهندسی و همچنین تنوع محصولات کشاورزی، پتانسیل های زیادی وجود دارد که ما به دنبال بهره گیری از این توانمندی ها هستیم.

محمدفیصل رزین تصریح کرد: سریلانکا نیز در حوزه صنایع چای پیشرفت های خوبی کرده که حاضر است این تکنولوژی ها را به ایران بیاورد.

وی گفت: سریلانکا آماده پذیرش سرمایه‌گذاران ایرانی است و تمامی ابزار وامکانات خود را درجهت توسعه همکاریهای دوستانه با ایران بکار می‌گیرد.

سفیر سریلانکا  از رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان و مدیران واحدهای تولیدی برای سفر به سریلانکا و حضور در نمایشگاه چوگان که در آبان ماه برگزار خواهد شددعوت بعمل آورد و خواستار حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان در این نمایشگاه شد

علینقی صالحی، رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان با اشاره به توانمندیهای استان در زمینه تولیدات وصادرات محصولات کشاورزی ، بر توسعه همکاریهای مشترک تاکید کرد.

وی تصریح کرد: سالانه نزدیک به ۲ میلیون ۲۰۰هزار تن انواع محصولات کشاورزی ، دامی وشیلاتی در استان تولید می شود و میزان تولید در واحد سطح و نیز کیفیت محصولات تولیدی ازطریق توسعه تولیدمحصول سالم به سرعت در حال افزایش است.

منبع : مهر

انتهای پیام/