سانحه رانندگی سواری ماکسیما با ۵ سرنشین دانشجو خود دارای سوالات متعددی است که پاسخ به این سوالات بسیاری از دغدغه های خانواده های دانشجویان و  مشکلات خود دانشجویان و حتی مردم بومی را کاهش می دهد.

هرمزپرس رسانه دانشجو، پایگاه خبری هرمز  دیروز خبری را به این شرح منتشر کرد: سانحه رانندگی صبح امروز یکشنبه در انتهای بلوار آزادگان قبل از میدان استقلال در شهرستان قشم یک کشته و چهار زخمی بر جای نهاد.

در یک سانحه رانندگی یک دستگاه ماکسیما در انتهای بلوار آزادگان واژگون شد که منجر به مرگ یک دختر ۲۰ساله  و زخمی شدن چهار دانشجو از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم شد .

یکی از حاضرین درصحنه حادثه در تشریح این خبربه خبرنگارهرمز ، گفت : پنج سرنشین (۲ پسر و ۳ دختر) ساعت حدود ۴ صبح به دلیل سرعت بالا به جدول کنارخیابان برخورد کردند که یک نفر از سرنشیان این خودرو در دم جان باخت و چهارنفر دیگر حال وخیمی داشتند که بلافاصله به بیمارستان انتقال داده شدند.

در تحقیقات خبرنگار هرمز ، یک مصدوم این حادثه پس از انجام اقدامات اولیه درمانی در بیمارستان قشم مورد معالجه قرار گرفت وسه نفراز سرنشینان بلافاصله به بیمارستان بندرعباس انتقال یافتند که حال هرسه نفر این مصدومان وخیم گزارش شده است به طوری که ضریب هوشی یک پسر و یک دختر ۳ و ضریب مصدوم دیگر۵ گزارش داده شده است .

این حادثه منجر به مرگ * یلداعبدلی خالدی * دانشجوی ترم اول رشته پزشکی ساکن تهران و زخمی شدن چهار سرنشین این خودرو شد

هرمزپرس: سوالی که دراین مورد مطرح است این است که این ۵ نفردانشجوکه هرکدام از شهرهای مختلف بوده اند در ساعت ۴ بامداد چرا با هم بوده اند؟

۳ دختر و ۲ پسردانشجو هر چند هم رشته اما در این ساعت ازشبانه روز و به دور از نظارت خانواده از کجا برمی گشته اند؟

این سوال به دنبال منفی نگری نیست بلکه به دنبال این است که مسئولیت ها رابشناسد.

ایجاد تعداد زیاد شعبات دانشگاهها دریک شهر و جزیره سیاحتی بدون ایجاد امکانات و زیر ساختهای لازم آموزشی و اسکان چه توجیهی دارد؟

رها کردن دانشجویان درتهیه خانه دانشجویی و بی اهمیت بودن به مشکلات اسکان و رفت وآمد آنان چه بسا حوادثی به شدت بدتر وشرم آورتر را پدید آورد. مسئولیت به عهده چه کسانی است؟ مدیران منطقه آزاد؟ روسای دانشگاهها و وزارت خانه های مربوطه؟

بهمن سال۹۰ ، یک شناور اتوبوس دریایی درمسیر دریایی جزیره هرمز به بندرعباس دچار حادثه شد وبه علت اشتباه تیم وامداد نجات، ۱۶نفراز۲۳سرنشین این اتوبوس غرق شدند که با دستور استانداروقت هرمزگان درتصمیمی شتابزده تمامی اتوبوس های دریایی را ازرده خارج شدند تا صورت مسئله حادثه پاک شدند.

درآن حادثه بعلت اشتباه مسئولین و تیم امداد ونجات، بدون هیچ گناهی صاحبان شناورهای اتوبوس و قایق دریایی بی کار شدند.

درحادثه کنونی که اهمیت آن چه بسا بیشتر و مسئولیت مسئولان آن سنگین تراست اقدامی فوری و برنامه ریزی سریع جهت ایجاد مراکزخوابگاهی دانشجویی مختلف در قشم تحت نظارت دانشگاهها یا منطقه آزاد قشم بعنوان ارگان موثر در تاسیس این دانشگاهها و نظارت دقیق بر اسکان دانشجویان، بویژه دختر درخانه های شخصی، ابتدایی ترین کاری است که باید زودترانجام می شد ولی تا کنون انجام نگرفته است.

خانواده ها، به امید مسئولین شهرستان و منطقه آزاد قشم و دانشگاهها، فرزندان دلبند خود را به این جزیره می فرستند تا شاهد رشد وتعالی آنان باشند نه دغدغه و ذهنیت آسیب های فرهنگی، اجتماعی دامن گیر آنها شود.