مردم روستای کشپیری برای ساخت مکانی برای عبادت و انجام مراسمات مذهبی از پول های یارانه ای خود استفاده کردند اما……

20130908_144727

روستای کشپیری یکی از روستا های شهرستان میناب است که در فاصله ی ۸۰ کیلومتری از سندرک قرار دارد،جمعیت این روستا ۲۴۶ نفرمی باشد که از میان ۲۶ نفر از جوانان آنها حافظ قرآن هستند.

20130908_144947

از آنجایی که مردم این روستا علاقه و استعدادهای فراوانی در زمینه های قرآنی دارند ،تصمیم به ساخت حسینه ای در فضای روستا جهت آموزش و انجام مراسمات مذهبی گرفتند،آنها برای شروع اینکار هیچ گونه هزینه یا بودجه ای نداشتنداما چون این کار را واجب و ضروری میدانستند،پولهای یارانه ی خود را جهت ساخت حسینه جمع آوری کردند.

20130908_144759

مردم روستای کشپیری بعد از ۲ ماه کار توانستند فضای این مکان را با کمک اهالی روستا تا زیر سقف بالا ببرند اما اکنون برای ساخت قسمت های دیگر نیازمند توجه مسئولین هستند.

20130908_144118

محمد میرانی یکی از جوانان این روستا که ۱۴ سال سن دارد می گوید:از بچگی به قرآن خواندن علاقه داشتم و به کمک برادرم توانستم ۱۱ جزء قرآن را حفظ کنم .

وی می گوید :من هر ماه دو جزء از قرآن را حفظ میکنم و یکی از آرزوهایم این است که بتوانم آن را به دیگر بچه ها در آینده نزدیک یاد دهم ولی برای اینکار نیاز به وجود مکان و مربی ها ی قرآنی داریم.

محمد میگوید:انتظارم دارم مسئولین حمایت کنند تا به های این روستا روحیه ی بیشتری بگیرند.

لازم به ذکر است موقعیت و فعالیت های فرهنگی مردم این روستا به گونه ای بوده که جوانان ۸ روستای اطراف برای یادگیری قرآن به این روستا مراجعه میکنند.

انتهای پیام/