شهردار جدید بندرعباس گفت: باید از ساحلی بودن شهر بندرعباس به عنوان یک نقطه قوت به نفع شهروندان بهره برد.

 

IMG14171114

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،عباس امینی زاده ظهر پنجشنبه در نشستی خبری با تاکید بر ارزشهای انقلاب و آشنایی بیشتر جوانان گفت: ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس؛ از اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص حسن اعتمادی که به اینجانب داشتند و بنده را بعنوان شهردار بندرعباس انتخاب نمودند، تشکر و قدردانی می کنم.

وی برنامه های کلان مدیریت شهر ی خود را ارائه داد و افزود: در برنامه های کلان مدیریت شهری که به شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز ارائه شد، یکی از مهمترین موضوعات خدمت بهتر به شهروندان است.

امینی زاده اظهار داشت: از آنجایی که شهر بندرعباس دارای شرایط اقلیمی دشواری است، بایستی بر اساس شناخت دقیق تنگناها و فرصتها برنامه ای را متناسب با فعالیت ها ی مرتبط با آن تدوین کرد.

شهردار منتخب بندرعباس اظهارداشت: شهر بندرعباس با شرایط اقلیمی خاصی مواجه است خصوصا در فصل تابستان که در مسیر انجام خیلی از فعالیت ها اخلال بوجود می آورد.

وی وجود سکونتگاه های غیر رسمی در حاشیه شهر، بارش کم در استان که یکی از عوامل اصلی عدم توسعه فضای سبز عنوان کرد، شوری زمین کشاورزی در منطقه ساحلی، کمبود فضای خدماتی و تاسیساتی در محلات مختلف را از تهدیدهای موجود در شهر بندرعباس عنوان نمود.

امینی زاده ساحلی بودن شهر بندرعباس را بعنوان یک فرصت قلمداد کرد و تصریح کرد: می توان از ساحلی بودن شهر بندرعباس بعنوان یک نقطه قوت به نفع شهروندان بهره برد.

وی در راستای تعامل شهرداری با دیگر دستگاهها اظهار داشت: شهرداری نهادی است که بر اساس مدیریت مشارکتی می تواند اهداف خود را پیش ببرد.

امینی زاده افزود: شهر متعلق به همه است بنابراین با تعامل دو سویه شهرداری با سایر دستگاهها، می توان شهری خوب و زیبا داشت و شهروندان از رفاه بیشتری برخوردار خواهند بود.

شهردار منتخب بندرعباس اولویت اصلی برنامه های آینده خود را شرح وظایف مصوب شهرداری عنوان نمود و افزود: بر اساس شرح وظایف شهرداری، اولویت های کاری خود را طراحی می کنیم و بر اساس فرصت ها و تهدیدهای موجودی که با آن مواجه هستیم سعی خواهیم کرد در بحث مدیریت شهری و راهبردی و همچنین مدیریت استراتژیک شهری، افقی را برای آینده طراحی کنیم و برنامه های جزئی را بر آن اساس اجرا کنیم.

وی در خصوص محدودیت های توسعه فضای سبز شهر بندرعباس اظهار داشت: ابتدا اینکه زمین باکیفیت برای کاشت بوته های مختلف وجود ندارد، مسئله بعدی اینکه آب شیرین مورد نیاز هم فراهم نیست.

امینی زاه راهکار موجود در این زمینه را تقویت زیرساخت ها با استفاده از یک تیم کارشناسی قوی عنوان نمود و گفت: با بهره بردن از عوامل مختلف وضعیت محیطی برای درختانی که قابلیت رشد بهتر دارند نهایت تلاش خود را بکار خواهیم برد.

وی در بخشی از اظهارات خود کمبود منابع آب شیرین برای توسعه فضای سبز را یکی از مشکلات شهرداری دانست و به تشریح برنامه های خود دراین باره پرداخت و گفت: یکی از پیشنهادهای موجود در این زمینه این است که با همکاری آب و فاضلاب استان و آب منطقه ای بتوانیم با ایجاد تصفیه خانه از پساب برای توسعه فضای سبز استفاده کنیم.

وی افزود: مدیریت شهری علاوه بر ساخت و ساز و عمران شهری نیاز به فعالیت های اجتماعی و فرهنگی دارد که در این زمینه برنامه های مختلفی را تدوین کرده ایم.

شهردار منتخب بندرعباس افزود: به دنبال این هستیم که با یک برنامه ریزی مدون و مدیریتی قوی در جهت نشاط و بالندگی جوانان بندرعباس گام برداریم.

امینی زاده در خصوص تیم فوتبال شهرداری بندرعباس گفت: ما مجری مصوبات شورا هستیم که با هماهنگی های صورت گرفته در شورا مقرر شده در این فصل تیم فوتبال شهرداری به فعالیت خود ادامه دهد.

منبع : مهر

 

انتهای پیام/