به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمزپرس؛ مهدی باقری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس در حاشیه بازدید خود از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس گفت: پژوهش به عنوان بازوی توانمند دانشگاه و جامعه است و امروز دانشگاهها در دنیا براساس دستاورد های علمی و پژوهشی شناخته می شوند به گونه ای که عیار دانشگاهها را میزان فعالیت و دستاورد های علمی-پژوهشی  تعیین می کند.
رئیس واحد بندرعباس با اشاره به اقتصاد دانش بنیان به عنوان پایه و اساس اقتصاد مقاومتی در کشور اظهار کرد: نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در کشور بدون تحقق اقتصاد دانش بنیان و تقویت تولیدات داخلی امکان پذیر نیست ، لذا سرمایه گذاری در بخش پژوهش و حمایت و تقویت آن در کشور اجتناب ناپذیر است.
باقری با بیان اینکه دستاورد های علمی و پژوهشی در کشور با رویکرد جدید همواره رو به رشد بوده است، تصریح کرد: تولیدات و دستاوردهای پژوهشی برخلاف سال های گذشته با رشد نسبتا خوبی همراه بوده و امید است تا با مشارکت دانشگاهیان این میزان افزایش یابد.
وی رونمایی از محصولات جدید شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه را بیانگر پژوهش محور بودن فعالیت ها در این دانشگاه دانست و افزود: این دانشگاه با حمایت و قرار دادن امکانات مورد نیاز جهت انجام فعالیت های پژوهشی ،زمینه فعالیت استادان و دانشجویان خلاق و صاحب ایده فراهم نموده است.
باقری، بیان کرد:  پویایی انجمن های علمی رشته های مختلف  یکی از مولفه های اصلی رشد دانشگاه و جامعه است لذا مشارکت دادن دانشجویان در عرصه های پژوهش موجب می شود تا جوانان با تجربیات ارزنده ای وارد جامعه شده و خدمات شایانی از خود به منصه ظهور بگذارند.
رئیس دانشگاه آزاد بندرعباس، ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت را خواستار شد و خاطر نشان کرد: دانشگاه باید با همکاری صنایع بزرگ بتواند نیازهای یکدیگر را برآورده سازند و با همکاری دو جانبه زمینه تقویت تولیدات داخلی را فراهم سازد.
انتهای پیام/ت

لینک کوتاه:http://www.hormozpress.ir/?p=27762