نماینده مردم بستک در مجلس شورای اسلامی گفت: از روز وقوع زمین‌لرزه ۵.۵ریشتری تاکنون، مردم زلزله‌زده فقط یک تخته چادر دریافت کرده‌اند و سایر گزارشات در رابطه با توزیع اقلام غیرواقعی است.

13921015112723951855823

احمد جباری، در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در بستک، با گلایه از روند توزیع اقلام بین زلزله‌زدگان، اظهار کرد: متأسفانه باید بگوئیم که حقیقت در امدادرسانی به زلزله‌زگان بستکی، چیزی به‌جز توزیع یک چادر بین خانوارها نیست.

وی با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت مردم، افزود: مردم نگران هستند و به‌جز چادری که با مکافات و بحث و جدل از نیروهای امدادی دریافت‌ کرده‌اند، دیگر هیچ کمکی به آنها نشده است.

نماینده مردم بستک، بندرلنگه و پارسیان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد برخی رسانه‌ها در انتشار اخبار غیرواقعی، خاطرنشان کرد: تلویزیون زیرنویس می‌کند که مقدار قابل توجهی خدمات به مردم این منطقه ارائه شده در صورتی که این اخبار با چیزی که ما مشاهده می‌کنیم و واقعیتی که مردم با آن روبه‌رو هستند، مغایرت دارد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اگر اقلامی به‌نام زلزله‌زدگان بستکی آمده باید بین مردم توزیع شود، تصریح کرد: اگر هم کمکی صورت نگرفته، ارائه گزارشات کذب در این رابطه، جفا در حق مردم است.

وی با بیان اینکه ارائه آمارها و گزارشات غیرواقعی موجب بدبینی مردم نسبت به نظام می‌شود، اظهار کرد: شب گذشته با مسئولان هلال احمر جلسه‌ای داشتیم و در آن جلسه بر لزوم تسریع در امر امدادرسانی تأکید شده که امیدواریم وضع تغییر کند.

جباری با اشاره به اینکه در بسیاری از زلزله‌های بزرگ کشور به‌واسطه حضور در کمیسیون عمران مجلس حضور داشته‌ است، بیان کرد: وصل شدن آب و برق در شب اول کاری بسیار مهم بود اما سایر اقدامات نیز باید سریعاً در دستور کار جدی مسئولان باشد.

وی گفت: متأسفانه مدیریت در امدادرسانی«گُم» است، دچار چندگانگی مدیریتی هستیم، مکان انبارهای اقلام مورد نیازی که جمع‌آوری شده‌اند، مشخص نیست.

نماینده مردم بستک در مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه شوراها و معتمدین شهرها و روستاهای مختلف در استان و استان‌‌های همجوار تماس می‌گیرند و از ارسال اقلام مختلف خبر می‌دهند، بیان کرد: در این ارتباط با مسئولان هلال احمر که صحبت می‌کنیم، در رابطه با کمک‌های رسیده اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان با اشاره به سفر استاندار و معاون رئیس‌جمهور به منطقه زلزله‌زده بستک، تصریح کرد: جادری، استاندار هرمزگان و آقای نوبخت، معاون رئیس‌جمهور به منطقه زلزله‌زده سفر کرده و در بازدیدها عیناً کمبودها و کاستی‌ها را دیدند اما باید به‌دنبال این سفرها اقدامات عملی نیز انجام شود.

وی با اشاره به گلایه‌‌های مردم در حضور استاندار و معاون رئیس‌جمهور، بیان کرد: در حضور این مسئولان دولتی همه مردم گلایه کردند و حتی یک مورد هم رضایتمندی در مردم وجود نداشت.

انتهای پیام/ق*