شهرداری‌ها به وسیله فرهنگ سازی می توانند زمینه مشارکت مردم را در توسعه فضای سبز ، که در مدیریت محیط زیست شهری نیز تأثیر بسزایی دارد فراهم کنند ، اما امان از روزی که شهرداری ، باری بر دوش مردم باشد.

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس به نقل ازهرمز،بندرعباس به عنوان یکی از مهم ترین قطب های اقتصادی کشور و نیز به واسطه وجود دریا از پرترددترین شهرهای کشور است که در فصول بهار و تابستان مسافران زیادی به این شهر رجوع می کنند.

بهره گیری از مشارکت شهروندی و دخیل کردن مردم در زمینه توسعه فضای سبز که می توانند به عنوان بازوی توانمند شهرداری برای بهرمندی آحاد مردم از شهری سالم و پاک نقش بسزایی داشته باشند نه تنها در شهری مثل بندرعباس مورد توجه قرار نگرفته است بلکه در کمال حیرت و تآسف گاها” مشاهده می شود علی رغم در اختیار داشتن اهرم ها و ابزارهای قانونی برای برخورد با عوامل مخل توسعه شهری و حقوق شهروندی ، شهرداری به عنوان مجری بعضی قوانین زمینه ساز تضییع حقوق شهروندی می شود.

hormoz.ir_109-300x225

نمونه بارز تضییع حقوق شهروندی توسط شهرداری ناحیه دو بندرعباس، به تخلیه نخاله در بلوار ساحلی و روبروی یکی از بازارهای معروف شهر که از شلوغ ترین معابر شهری است مربوط می شود.

یکی از بازاریان که خود را “سعید . د” معرفی کرد و در مجاورت این بازار بزرگ مشغول به فعالیت بود در این مورد به خبرنگار ما گفت : هر روز ماشین شهرداری را می بینم که مقادیر زیادی نخاله را در این منطقه تخلیه می کند و بدون توجه به اینکه اینجا محل رفت و آمد مسافران زیادی است نخاله ها را تخلیه می کنند که این کار بالطبع باعث ذهنیت بد نسبت به شهر بندرعباس می شود و طبیعتا” وقتی مسافران این صحنه را مشاهده می کنند دیگر رغبتی برای سفر در دفعات بعد به این شهر پیدا نمی کنند.

 

hormoz.ir_103-300x225

“محمد” نیز از دیگر کسبه فعال در حوالی این منطقه بود که او هم از این وضع انتقاد کرد و گفت : شهرداری باید جلوی این چنین اعمالی را بگیرد ، باعث تعجب است که می بینم ماشینی که آرم و لوگوی شهرداری را دارد  نخاله را در این منطقه تخلیه می کند و گاهی اوقات هم تذکراتی به آن ها داده ایم که متأسفانه بی تأثیر بوده است.

حال با مباحثی که توسط ساکنان این منطقه مطرح شد باید منتظر بود و دید که این نخاله ها چه زمانی از این منطقه کوچ خواهند کرد و آیا شهرداری دوباره مرتکب چنین کاری خواهد شد یا خیر؟

“هرمز” در چند روز آینده مجددا” این موضوع را بررسی خواهد کرد.

انتهای پیام/