1

مصیب نظری در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس؛ با بیان اینکه جشن ازدواج گل های علوی برای سومین سال متوالی در روستای کرمون برگزار می شود،اظهار کرد: ترویج و تشویق مردم به ازدواج آسان و کاهش هزینه های ازدواج از اهداف تشکیل ستاد گل های علوی است که تاکنون توانسته است شرایط ازدواج ۲۰۰ زوج شرق استان را فراهم کند.

دبیر ستاد جشن ازدواج گل های علوی با تاکید بر اینکه جشن ازدواج گل های علوی هر سال در دهه امامت و ولایت و در آستانه ی عید غدیر برگزار می شود، گفت: پیوند این برنامه با دهه امامت و ولایت در راستای یادآوری و بازسازی واقعه غدیر و مهم تر از آن پیوند مردم با این عید فرخنده است تا ضمن مهر تایید شیعیان بر اهمیت وافر این عید، خلاهای موجود در برگزاری مراسم ازدواج جوانان از بین برود.

نظری با اشاره به اثر گذاری جشن ازدواج گل های علوی در روستای کرمون بیان کرد: با اجرای این برنامه ضمن کاهش میانگین سن ازدواج  جوانان ، امید به ازدواج در این منطقه به شدت افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه جوانان کرمون توانستند این روستا را به قطب فرهنگی شرق هرمزگان تبدیل کنند، تصریح کرد: هر ساله با همکاری مردم و خیرین این روستا در ایام دهه امامت و ولایت، زوجین شرق استان به این نقطه دعوت و مراسم ازدواج آنها را برگزار می شود.

دبیر ستاد جشن ازدواج گل های علوی ادامه داد: امسال نیز طبق سال های گذشته مراسم ازدواج ۱۱۰ زوج شرق هرمزگان از دو بخش تخت وقلعه قاضی در شب جمعه در روستای کرمون برگزار می شود همچنین تجلیل از سادات روستای کرمون و دو منطقه دیگر از سایر برنامه های اجرایی این ایام است.

نظری با اشاره به سازمان های حمایت کننده از جشن ازدوج گل های علوی خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس، مجموعه سپاه، بنیاد بین المللی غدیر،  مجمع جهانی اهل بیت(ع)، صنایع غرب استان از جمله فولاد، توانیر، تایدواتر، شرکت سینا، سیدو، نگین سبز خاورمیانه از جمله نهادها و شرکت هایی هستند که همکاری درخور شانی داشتند لذا از همه بزرگواران قدردانی و تشکر می کنم.

انتهای پیام/