فردا آخرین مهلت برای اعضای اسکار است تا فیلم های منتخب خود را معرفی کنند.

IMG10512713

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ، اعضای آکادمی اسکار تا فردا چهارشنبه هشتم ژانویه ساعت پنج بعدازظهر فرصت دارند تا آرای خود را به آکادمی اعلام کنند.

هشتاد و ششمین نامزدهای اسکار پنج شنبه هفته بعد (۱۶ ژانویه – ۲۶ دی) در ساموئل گلدوین تئاتر لس آنجلس معرفی می شوند.

مراسم آکادمی اسکار امسال یکشنبه ۲ مارس (۱۱ اسفند) در دالبی تئاتر هالیوود برگزار و مراسم به صورت مستقیم از شبکه ای.بی.سی پخش می شود. الن دیجنرس امسال میزبانی این مراسم را برعهده دارد. او دومین بار است که این مسئولیت را برعهده گرفته است. این کمدین جوان در سال ۲۰۰۷ نیز مجری مراسم اسکار بود.

سال پیش ست مک فارلین برای اجرای اسکار با نظرات مثبتی روبه رو شد، اما ابراز بی میلی او برای اجرای این مراسم در سال ۲۰۱۳، موجب شد تا مجری دیگری برای مراسم اسکار هشتاد و ششم انتخاب شود. تهیه‌کنندگان برنامه اجرای مراسم ۲۰۱۴، کریگ زادان و نیل مورن هستند.

در سال های اخیر مراسم اهدای جوایز اسکار در یکشنبه ای از ماه فوریه برگزار شده بود اما امسال به دلیل تداخل نکردن این مراسم با المپیک زمستانی که در سوشی روسیه برگزار می شود، این مراسم اندکی جابه جا و به ماه مارس منتقل شد. در سال ۲۰۱۰ نیز همین کار برای تداخل نکردن با برنامه های المپیک صورت گرفته بود.

امسال ۲۸۹ اثر واجد شرایط شرکت در مراسم اسکار شناخته شدند. این آمار شامل بیشتر فیلم های بخش خارجی زبان و مستند نمی شود، چون دسته بندی این فیلم ها جداگانه حساب می شود.

رای گیری امسال اسکار از روز جمعه ۲۷ دسامبر (۶ دی) آغاز شده بود. امسال ۶۰۲۸ عضو آکادمی واجد شرایط برای رای دادن شناخته شدند.

منبع : مهر

انتهای یپام/