رییس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان از راه اندازی واحد جدید در شهرستان بشاگرد خبر داد.

hormozpress.ir

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،دکتر صمد حمزه ئی در نشستی که با رؤسای مراکز واحدها ومدیران ستادی در پیام نور مرکز میناب برگزار شده بود از راه اندازی واحد جدید دانشگاه پیام نور در شهرستان بشاگرد خبر داد.

رییس دانشگاه پیام نور این استان با اعلام این مطلب افزود: باید مسئولین شهرستان بشاگرد و اعضای هیأت مؤسس آن شهرستان نیازهای اولیه که شامل سند واگذاری یک قطعه زمین حداقل به مساحت پنج هکتار و تآمین ساختمان مؤقت تا زمان تکمیل و تحویل ساختمان دائمی و ارائه سند واگذاری وسیله نقلیه و تأمین تجهیزات اداری و کمک آموزشی و واریز مبلغ ۱میلیارد ریال به حساب دانشگاه پیام نور بابت اعتبار شروع فعالیتهای جاری واحد جهت تأسیس واحد دانشگاه پیام نور در شهرستان بشاگرد آماده کنند.

حمزه ئی گفت:دانشگاه پیام نور با افزایش توسعه کمی متوقف کرده و به دنبال توسعه ی کیفی است و به دلیل شرایط خاص منطقه و محروم بودن منطقه، رسالت دانشگاه پیام نور مبنی بر توسعه آموزشی به دور افتاده ترین نقاط این واحد جدید را به تصویب رسانده ومنطقه ی بشاگرد قبل از انقلاب اسلامی از عقب مانده ترین ومحروم ترین منطقه کشور محسوب می شد که با وجود انقلاب اسلامی کمک قابل توجهی به این منطقه شده است ودرراستای محرومیت زدایی یک واحد دانشگاه پیام نور در شهرستان بشاگرد تأسیس می شود.

وی عنوان کرد:دانشگاههای پیام نور استان هرمزگان باید در مسیر درست و روی ریل حرکت کنند ،واحدهای که آمادگی دارند کلاس های الکترونیکی برگزار کنند آمادگی خود را برای استان اعلام تا مجوز لازم برای آنها صادر شده و سطح کیفیت دانشگاه ها نیز تغییر کند. اساتید دانشگاه های پیام نور هرمزگان علاوه بر سطوح مناسب علمی باید دارای اخلاق حسنه بوده و ارزشهای دانشگاه پیام نور را نیز باید حفظ کنند وی در خصوص توسعه ی تحصیلات تکمیلی تأکید کرد و اظهار داشت:در جذب اعضای هیأت علمی تاحد امکان باید از نیروهای ماندگار و با مدرک دکتری استفاده شود.

رییس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان در خصوص برگزاری امتحانات پایان ترم خطاب به رؤسای مراکز و واحد ها گفت: این امتحانات باید به نحو مطلوب برگزار شود چرا که امتحانات آبروی دانشگاه است و باید به کمترین مشکلات برگزار شود و کمک کنید که رتبه ی خوبی را در برگزاری امتحانات در کشور کسب کنیم.امتحانات این دانشگاه با دانشگاههای دیگر متفاوت است چرا که به صورت سراسری برگزار می شود.

در ادامه معاونت دانشگاه پیام نور استان هرمزگان ،حضور فیزیکی و فعال روسای مراکز و واحدها در ایام امتحانات ودر محل کار خود ضروری دانست .

در ادامه این نشست؛رییس دانشگاه پیام نور مرکز میناب از راه اندازی تمامی دانشگاههای موجود در کشور از مهرماه آینده در شهرستان میناب خبر داد و اظهار داشت:دومین دانشگاه دولتی در این شهرستان از بهمن ماه دانشجو می پذیرد وی در خصوص سرانه ی فضای آموزشی دانشگاه پیام نور میناب برای هر دانشجو مطابق استاندارد خبر داد و افزود این شهرستان به خاطر ویژه شدن از جایگاه خاصی در استان برخوردار می باشد.

انتهای پیام/