فاز نخست سامانه جامع اطلاعات پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد راه اندازی شد.

IMG10564693

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، عبدالله افشار – معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم رونمایی از سامانه جامع اطلاعات پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، گفت:‌ بدون داشتن اطلاعات کافی و جامع از اعضای هیات علمی و فعالیتهای پژوهشی تصمیم گیری و برنامه ریزی در این زمینه تقریباً غیرممکن است.

وی با اشاره به گستردگی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور، افزود: گردآوری فعالیت­های پژوهشی این دانشگاه به مراتب از دانشگاه­های دولتی و غیرانتفاعی دیگر دشوارتر است.

افشار به تصویب پیشنهاد کمیته پژوهش و فناوری مبنی بر راه اندازی سامانه جامع اطلاعات در شصت و ششمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: از سوی رئیس دانشگاه آزاد نیز طراحی سامانه جامع اطلاعات پژوهش و فناوری برای معاونت پژوهشی یک تکلیف و ضرورت شد.

به گفته معاون پژوهشی دانشگاه آزاد، به منظور تسریع در استقرار و بهره برداری از سامانه،‌ مقرر شد پروژه به چند فاز تقسیم شود که امروز شاهد رونمایی از فاز اول پروژه سامانه جامع اطلاعات پ‍ژوهش و فناوری هستیم.

افشار با بیان اینکه فاز اول پروژه شامل بخش­های اطلاع رسانی، ثبت نام، ورود و ویرایش سوابق فردی، تخصصی و آموزشی اعضای هیات علمی است،‌ اظهار داشت:‌ تاکنون اطلاعات بیش از ۲۰ هزار عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در این سامانه ثبت شده است.

وی ادامه داد: پژوهانه و اعطای امتیاز به فعالیت­های اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی پس از بررسی فعالیت­های آنها بر اساس سامانه جامع اطلاعات پژوهش و فناوری اختصاص می یابد.

افشار ایجاد سامانه ثبتی اطلاعات پژوهش و فناوری دانشگاه با قابلیت تولید کارنامه پژوهشی اساتید و همچنین داشبوردهای مدیریتی متنوع به منظور کمک به تصمیم ­گیری در ارتباط با مسائل مختلف حوزه پژوهش و فناوری نظیر پژوهانه را از اهداف سامانه جامع اطلاعات پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد، گفت:‌ مطابق با برنامه ریزی در نظر گرفته شده، زمان مشخص شده برای تکمیل تمامی فازها و انتهای پروژه مهرماه سال جاری تعیین شده است.

بر اساس این گزارش، مطالعات و پیاده ­سازی سامانه مذکور به شکل کاملاً بومی انجام پذیرفته که فاز مطالعات همچنین پیاده­سازی به ترتیب با همکاری واحدهای تهران غرب و مشهد و اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت پژوهش و فناوری صورت پذیرفته است.

منبع: مهر

انتهای پیام/