مرتضی نیک‌نهاداز راهیابی فیلم گفتگوی منتشر نشده ژاله، به جشنواره فیلم کوتاه تهران خبر داد و درباره این جشنواره گفت: این جشنواره در چهار بخش تجربی، پویانمایی، مستند و داستانی برگزار می‌شود.

28143t.jpg

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،کارگردان فیلم گفتگوی منتشر نشده ژاله، اضافه کرد: این فیلم تنها فیلم از استان هرمزگان است که به بخش داستانی این جشنواره راه یافته است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پیش‌بینی موفقیت فیلم را در این جشنواره می‌کنید، گفت: واقعا نمی‌شود چنین چیزی را پیش‌بینی کرد. در جشواره فیلم کوتاه تهران، بهترین فیلم‌های کوتاه ایران حضور دارند، ‌به اضافه اینکه خیلی از فیلم‌هایی که به این جشنواره می‌آیند برای اولین بار اکران می‌شوند، در نتیجه واقعا نمی‌شود این مسئله را پیش‌بینی کرد.

نیک‌نهاد اضافه کرد: در جشنواره‌ی معتبری مثل فیلم کوتاه تهران، کاندید شدن یک فیلم هم می‌تواند واقعا خوشحال‌کننده باشد.

این کارگردان جوان هرمزگانی در پاسخ به این سوال که آیا قصد شرکت در جشنواره‌های خارجی را هم دارید، گفت: امیدواریم این اتفاق بیفتد. در حال حاضر مشغول زیرنویس کردن فیلم هستیم. اما این مسئله بیشتر از هر چیزی به فراخوان‌هایی که از جشنواره‌های مختلف منتشر می‌شود بر می‌گردد. اینکه اهداف آن جشنواره چیست و آیا با اهداف ما متناسب هست یا نه. همچنین این به مشاوره‌هایی که خواهیم گرفت هم برخواهد گشت و اینکه آیا معتمدین ما در باره شرکت در جشنواره‌های خارجی چه مشاوره‌هایی را به ما بدهند.

در ادامه مسعود میرزایی، کارگردان فیلم مانگ‌رو در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، از راهیابی فیلم مانگ‌رو به بخش مستند جشنواره فیلم کوتاه تهران خبر داد و در خصوص فیلم گفت: این فیلم حدود سه سال پیش و با موضوعیت جنگل‌های حرا، و با کارگردانی مشترک من و عبدالعزیز قاسمی ساخته شد.

وی در ادامه به مراحل ساخت این فیلم اشاره کرد و گفت: تصویربرداری این کار یک سال به طول انجامید و بعد از اتمام کامل کار، فیلم به جشنواره حقیقت راه یافت.

میرزایی به موفقیت‌های گذشته فیلم اشاره کرد و افزود: سال گذشته فیلم مانگ‌رو، در جشنواره سینما حقیقت موفق به کسب مقام اول در بخش نگین درخشان این جشنواره شد، اما متاسفانه به موقع به جشنواره فیلم کوتاه تهران نرسیدیم.

این کارگردان هرمزگانی در ادامه با اشاره به جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت: فیلم مانگ‌رو، هم در بخش ملی و هم در بخش بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران پذیرفته شده است.

میرزایی با اشاره به موفقیت پیشین فیلم، و در پاسخ به این پرسش که آیا قصد شرکت در جشنواره‌های خارجی را هم دارید، گفت: خوشبختانه این فیلم در جشنواره سینما حقیقت، دیده شد و همین مسئله ما را به موفقیت‌های بیشتر این فیلم امیدوار کرده است، به همین دلیل مسلما، شرکت در جشنواره‌های خارجی، یکی از برنامه‌های آینده ماست.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/