به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزپرس؛ منصور کلاه کج، رئیس دانشکده هنر شوشتر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دانشجو، گفت: الهام شاکری دانشجو ۲۲ ساله اهوازی رشته نقاشی دانشکده هنر شوشتر شب گذشته ساعت ۸:۳۰ دقیقه در خوابگاه دانشگاه فوت کرده است.

وی افزود: این دانشجو سابقه بیماری داشته و آخرین مراجعه این دانشجو به بیمارستان یازده آذرماه امسال بوده است.
کلاه کج افزود: تیم پزشک قانونی مشغول معاینه جسد هستند تا نتیجه نهایی را به مراجع ذی صلاح گزارش دهند.
وی در ادامه ضمن تکذیب شایعه خودکشی این دانشجو گفت: جسد این دانشجو برای بررسی و کالبدشکافی به اهواز ارسال شد.
علیرضا ذرتی، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی شوشتر تصریح کرد: شب گذشته حوالی ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه بعد از تماس با فوریت‌های پزشکی پیکر بی جان این دختر ۲۱ ساله به بیمارستان منتقل شد.
وی افزود: این بیمار هیچگونه علائم حیاتی نداشت و برای بررسی بیشتر جسد وی در اختیار پزشک قانونی قرار گرفته است.
رئیس فوریت‌های پزشکی شوشتر ادامه داد: حدود ۱۰ نفر از دانشجویان دانشگاه که بعد از دیدن این صحنه دچار دلهره و اضطراب شده بودند، به بیمارستان منتقل و تعدادی نیز درمان سرپایی شدند.
وی در پایان گفت: یک کد آمبولانس نیز از شب تا صبح جهت آمادگی کامل در محل دانشگاه مستقر شده بود.
همچنین در همین راستا دانشجوی حاضر در صحنه‌ای از وضعیت خوابگاه هنر دانشکده شوشتر گفت: شب گذشته در خوابگاه دانشکده هنر شوشتر یک دانشجو دختر ۲۲ ساله درگذشت. شایعه شده بود که این دانشجو خودکشی کرده است؛ اما به گفته کلاه کج، رئیس این دانشکده، فرد فوت شده دارای سابقه بیماری بوده و به این دلیل دچار مرگ شده است.
وی گفت: دوستان این دانشجو پس از اطمینان از اینکه وی مرده است دچار ترس شده و غش کردند.
یکی دیگر از دانشجویان دانشکده هنر شوشتر در خصوص فوت الهام شاکری به خبرنگار خبرگزاری دانشجو گفت: الهام شاکری سابقه تشنج داشته و در زمان فوت در اتاق خود تنها بوده است و وقتی ساعت ۸ برای دعوت او به شام بالای سر او حاضر می شویم، متوجه کبود شدن صورت و بدن او می شویم.
وی گفت: اورژانس به ما گفته است که الهام ساعت ۵ تشنج کرده و در حال خفگی از دنیا رفته است.