رئیس دادگستری و دادستان جدید شهرستان پارسیان، با حضور رئیس کل دادگستری استان هرمزگان معرفی شدند.

IMG10274962

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،حجت الاسلام محمد صادق اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان پارسیان، با اشاره به اینکه گاهی از گناهان کوچک است که گناهان بزرگ تولید می شود، گفت: نگاه به نامحرم از دید خیلی ها ممکن است مهم نباشد و بگویند گناه کوچکی است ولی در روایات آمده که نگاه اول که بی قصد می باشد ضرر و اشکالی ندارد اما در صورت نگاه مجدد به ضرر فرد است و اگر تکرار شود موجب هلاکت و نابودی نگاه کننده می شود.

وی در ادامه افزود: خیلی از قتلهای عمد برگرفته از همین نگاه گناه آلود است و در خیلی از پروندهای قتل عمد می بینیم یا طرف زن است و یا به خاطر زن و یا به واسطه یک زن بوده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه با آمدن دین اسلام به قضاوت های بی ریشه، بی اساس و ظالمانه پایان داده شد، گفت: اسلام قضاوت را بر اساس عقل بنیان گذاشت و نتیجه قضاوت اسلامی احقاق حق،ابطال باطل، فسخ خسومت، صلح و سازش و داوری که به منظور آن ریشه کینه را بخشکاند.

وی با اشاره به دلایل تشکیل شوراهای حل اختلاف گفت: بسیاری از مراجعه ها به دستگاه قضایی کینه و کدورت از سابق نیست و به واسطه یک اختلاف مالی یا دعوای حقوقی ممکن است بین طرفین اختلافی ایجاد شود و شورای حل اختلاف آنان را همانگونه که با صلح و سازش و عهدکنان آمدند آشتی کنان برمی گرداند.

حجت الاسلام اکبری گفت: حکم معمولا کینه آور است اما صلح و سازش کینه را تبدیل به صفای دائمی می کند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان افزود: یکی از سیاست های ما در دستگاه قضایی استان هرمزگان تامین امنیت و ارتقاء ضریب امنیتی استان می باشد و سرتاسر استان هرمزگان باید با تلاش همه همکاران در دستگاه قضایی برای تبهکاران، مجرمان، مرتکبین به جرایم خشن و قاچاقچیان عمده مواد مخدر،سلاح و مهمات،متجاوزین به نوامیس و اموال مردم باید نا امن باشد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی استان در جهت برخورد با همه مخلان نظم و امنیت مصمم و قاطع خواهد بود گفت: برای ما مسئولان نظام زیبنده نیست که در روز روشن نوامیس مورد تعدی و تجاوز عده ای تبهکار به عنف و سو قرار بگیرد و یا به خاطر یک تلفن همراه به زور شخصی را بروبایند و مورد آزار قرار بدهند.

حجت الاسلام اکبری با اشاره به اینکه مردم از اطاله دادرسی رنج می برند گفت: طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده ها آن هم خارج از حد معقول و منطقی مورد پذیرش مردم و ما نیست و امیدوارم با تلاش و با مدیریت بتوانیم اطاله دادرسی را در این حوزه قضایی به حداقل ممکن برسانیم.

وی در پایان گفت: شوراهای حل اختلاف ظرفیت فوق العاده خوبی برای ایجاد صلح، سازش، محبت و مودت است و تقویت شوراهای حل اختلاف مسئله مهم است.

در این مراسم از زحمات آقایان محمد نورالهی و حجت الاسلام محمد جواد هوشمند قدردانی شد و آقایان هدایت کمالی و حسین عباسی به ترتیب به عنوان رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب جدید شهرستان پارسیان با دریافت ابلاغ‌های قضایی رسما فعالیت خود را آغاز کردند.

منبع : مهر

انتهای پیام/