احمد نوحه گر انتظار الان نظام،رهبری و جامعه از دانشگاه را، تولید ثروت از علم در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: اقتصادی که برپایه تولید ثروت از علم باشد تا نیاز جامعه رامرتفع وبازارهای جهانی را تسخیر کند.

پایگاه خبری هرمزپرس، رئیس دانشگاه هرمزگان در گفتگو با خبرنگارهرمز گفت: دانشگاه ها به عنوان قشر نخبه در جامعه نمی تواند از تحولات فرهنگی،مذهبی جامعه خود را جدا کند بلکه در بطن  جامعه حضور دارد. از قبل پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) دانشگاه وحوزه را محور صحبت های خود قرارداد ودانشگاه در خط مقدم مبارزه با استکبار و استبداد بود.

نوحه گر سپس به نقش دانشگاه پس از پیروزی انقلاب پرداخت و گفت: : بعد از پیروزی انقلاب که حاصل اصلی تلاش های امام با تشکیل نظام اسلامی به ثمر نشست. دانشگاه به صورت عالمانه در جهت حل مسائل و مشکلات مورد نظرامام وارد شد وتا روستاها ومناطق دورافتاده حضور یافت هم چنین براساس مولفه های نظام اسلامی به تقویت زیرساخت های نظام پرداخت.

وی جنگ تحمیلی را زمینه دیگری از حضور دانشگاه دانست و گفت: در جنگ تحمیلی که انقلاب با یک فرصت اثبات خود مواجه شد. دانشگاه توانست خود را نشان دهد شهدایی چون چمران و علم الهدی و شهدای دانشگاهی و دانشجویی دیگردر این عصر حضور پیدا کردند که توانمندیهای نظام اسلامی در عرصه دانشگاه را نشان دادند و دانشگاه در این عرصه توانست سربلند بیرون بیاید.

نوحه گر به دوران پس از جنگ اشاره کرد و گفت: دانشگاه در تحولات سیاسی و اجتماعی و اقتصادی جامعه بعد از جنگ نیزحضور داشت و این را تا مسائل هسته ای ده ساله اخیر می بینیم که دانشگاه در بطن این مسئله بوده وهست و با تقدیم شهدای هسته ای و در اثبات حقانیت نظام اسلامی در کنار سایرمردم فعالیت دارد و پرچم دار سیاستهای نظام که راهبردهای امام و رهبری است درعرصه علمی دانشگاه بوده و تمام توان خود رادراین زمینه گذاشته است .

استاد دانشگاه هرمزگان انتظار الان نظام،رهبری و جامعه از دانشگاه را، تولید ثروت از علم در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: اقتصادی که برپایه تولید ثروت از علم باشد تا نیاز جامعه رامرتفع وبازارهای جهانی را تسخیر کند. الان جامعه  ما نیاز به کارهای عالمانه و بنیادی و پژوهشی و تولید علم دارد و کار دانشگاه تولید علم و تبدیل آن به فناوری است و ایران اکنون جزو ۲۰کشور اول تولید کننده علم است