رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جمع  نمایندگان هرمزگان از راه اندازی پارک پردیس علم و فناوری به صورت منطقه آزاد علمی در استان هرمزگان خبر داد و افزود :رشته های وابسته به صنایع دریایی و رشته های جدیدی نظیر بهداشت سواحل دریاٰ، با توجه  به اهمیت آن در منطقه افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ، دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد کشور  ظهر امروز در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان هرمزگان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی می تواند با همکاری استانداری و منطقه آزاد این پردیس را به منظور تبدیل ایده به محصولات قابل صادرات را ه اندازی کند که این مسئله عزم جدی و همت مسئولان محلی را می طلبد.
میرزاده افزود : توسعه رشته های جدید و چند نظمی که برای دانشجویان پر جاذبه ترند و تجدید نظر در رشته های موجود با توجه به تغییرات جمعیتی دانشجویان از اولویت های آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر ضرورت راه اندازی رشته های وابسته به صنایع دریایی، بهداشت سواحل و دریا، پزشکی، ‌پیراپزشکی و پرستاری با اطمینان از جذب هیات علمی مورد نیاز و در نظر گرفتن فراهم شدن بستر و امکانات تاکید کرد.

 

 

IMG_7147
وی گفت: خوشبختانه سیاست بومی گزینی در استان هرمزگان موجب توسعه فرهنگی و آموزشی در این منطقه شده است و دانشگاه آزاد امروز بیش از ۱۶۷ هزار متر مربع فضای آموزشی در این استان دارد.
میرزاده با بیان اینکه بیش از ۴۵درصد آموزش عالی در استان هرمزگان، تحت پوشش دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: باید تدابیری را اتخاذ کنیم تا برای جذب اعضای هیات علمی در مناطق محروم، تسهیلاتی نظیر افزایش ضریب حقوق در نظر گرفته شود.
در ادامه این جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان هرمزگان نیز در سخنانی بر توسعه رشته های پزشکی و دکترای تخصصی در این منطقه و فراهم کردن زیر ساخت های مورد نیاز جهت راه اندازی رشته های مذکور تاکید کردند.
آنان، خواستار توسعه  فضاهای آموزشی دانشگاه آزاد، جذب هیات علمی و توسعه رشته های جدید در این استان شدند .
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان هرمزگان با تاکید بر توسعه رشته هایی متناسب با نیاز بازار کار، اظهار امیدواری کردند: ظرفیت هایی دردانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شود تا مجموعه پر جاذبه ای برای پذیرش دانشجویان خارجی در منطقه باشد .
آنان بر این موضوع که دانشگاه آزاد اسلامی نقش بسیار مهمی در تربیت نیروهای تحصیل کرده در استان هرمزگان دارد ، اذعان داشته و خواستار تربیت افراد متخصص مطابق با نیازهای استان شدند.
گفتنی است،در این جلسه پیشنهاداتی در خصوص راه اندازی رشته های مهندسی پتروشیمی،نفت،گاز،صنایع بالادستی ، مهندسی دریا و گمرک در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و رشته جدید بهداشت سواحل دریا ارائه شد که در هر مورد مقرر شد معاونان دانشگاه و مسئولان محلی موضوعات مطروحه را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.

لازم به ذکر است در این نشست هیچ خبرنگاری حضور نداشته و تنها روابط عمومی دانشگاه اقدام به انتشار مطالب این نشست کرده است.

 

انتهای پیام/