مدیر مرکز آموزش کوتاه مدت شماره یک جهاددانشگاهی واحد هرمزگان از برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌ مدت چهار رشته پرطرفدار پزشکی در بندرعباس خبر داد. مدیر مرکز آموزش کوتاه مدت شماره یک جهاددانشگاهی واحد هرمزگان از برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌ مدت چهار رشته پرطرفدار پزشکی در بندرعباس خبر داد.

 

IMG13420732

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،پگاه بریمی‌پور دراین خصوص اظهار کرد: چهار رشته در بخش پزشکی شامل تکنسین فوریت‌های پزشکی، دستیار کنار دندانپزشک، تکنسین مقدماتی داروخانه و کار برد گیاهان دارویی در طب سنتی و مدرن به صورت کوتاه مدت توسط جهاددانشگاهی ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این دوره‌ها بسیار کاربردی بوده و می‌توانند به ایجاد اشتغال منجر شوند، بیان کرد: هرکدام از این دوره‌ها در طول پنج ماه برگزار خواهند شد که شرکت‌ کنندگان در آن حدود ۱۰۰ساعت آموزش خواهند دید.

بریمی‌پور ادامه داد: این مرکز آموزشی به منظور بهره‌گیری هرچه بهتر علاقمندان شرکت در دوره، برنامه کلاس‌ها را به گونه‌ای تنظیم کرده که در آخر هفته برگزار شود تا همه شرکت‌کنندگان امکان حضور را داشته باشند.

 مدیر مرکز آموزش کوتاه مدت شماره یک جهاددانشگاهی واحد هرمزگان همچنین با بیان اینکه مدرک پایان دوره مورد تایید جهاددانشگاهی کشور و همچنین علوم‌پزشکی استان هرمزگان است، تاکید کرد: شرکت‌کنندگان در دوره پس از قبولی در آزمون‌ها، با استفاده از این مدرک می‌توانند در مراکز مختلف مشغول به کار شوند.

وی از جهاددانشگاهی به عنوان تنها نهاد برگزارکننده این‌گونه دوره‌ها در استان هرمزگان یاد کرد و ادامه داد: این دوره سومین دوره‌ای است که توسط جهاددانشگاهی هرمزگان برگزار می‌شود.

بریمی‌پور با اظهار اینکه کار ثبت‌نام این دوره‌ها هنوز ادامه دارد و علاقمندان و کسانی که جویای کار هستند می‌توانند به منظور ثبت‌نام به جهاددانشگاهی استان مراجعه کنند، تاکید کرد: ثبت‌نام در این دوره نسبت به دوره‌های قبل افزایش یافته و علت آن نیز افزایش سطح فرهنگ آموزش‌های کوتاه‌مدت در اجتماع است.

مدیر مرکز آموزش کوتاه مدت شماره یک جهاددانشگاهی واحد هرمزگان گفت: این دوره ویژه آقایان و خانم‌ها بوده و شرط ورود به آن داشتن حداقل مدرک دیپلم می‌باشد که البته محصلین می‌توانند در دوره شرکت کرده و صدور مدرک پایان دوره آنها منوط به اخذ مدرک دیپلم است.

بریمی‌پور همچنین با اشاره به اینکه از اساتید، متخصصان و پزشکان برجسته استانی و کشوری در برگزاری این دوره‌ها استفاده خواهد شد، افزود: هر خانواده نیاز دارد که حداقل یک نفر از آنها به این آموزش‌ها آگاهی داشته باشد تا در شرایط موردنیاز از آن استفاده کند.

منبع: مهر

انتهای پیام/