رئیس رسانه ملی در گرگان گفت : جوانان انقلابی ایران ۳۴ سال پیش اسناد جاسوسی آمریکا را در سفارت این کشور در تهران کشف کردند اما دنیا همین هفته گذشته بر اثر افشا شدن قضیه شنود تلفنی به جاسوسی بودن فعالیتهای آمریکا پی برده است .

image19288

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، مهندس عزت الله ضرغامی سخنران مراسم اختتامیه یازدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی در گرگان گفت :

اگر در ایران روز سیزده آبان روز ملی مبارزه با استکبار و روز دانش آموز است و ۳۴ سال قبل فریاد زدیم آمریکا لانه جاسوسی است اما دنیا با توجه به حوادثی که هفته گذشته روی داد فهمید که آمریکا لانه جاسوسی است.

ضرغامی تصریح کرد: علاوه بر افشاگری های اسنودن که باعث بی آبرویی آمریکا شده بود در روزهای اخیر ماجرای شنود تلفنی مردم دنیا و رهبران کشورهای اروپایی باعث شد تا این رهبران از این موضوع ابراز نگرانی کنند.

رئیس رسانه ملی اذعان داشت: رهبران درجه اول کشورها اعتراض کردند که چرا آمریکا از ما جاسوسی کرده و تازه متوجه شدند که مردم ایران ۳۴ سال قبل فریاد لانه جاسوسی بودن سفارت آمریکا را سر داده بودند، درست بود.

مهندس ضرغامی با اعلام این نکته که خانم ابتکار رئیس سازمان محیط زیست زمانی که قصد چاپ کتاب خاطرات خود از روزهای تسخیر لانه جاسوسی را داشت، افزود: همین آمریکا که خود را مهد آزادی و حقوق بشر می داند اجازه چاپ این کتاب را نداد.

وی تصریح داشت: امروز خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان که زحمات زیادی را درسال های دفاع مقدس کشیده اند و در حال حاضر هم مقام آنها کمتر از مقام شهدا نیست و این سال ها با سختی و مشقت در کنار مردم زندگی کرده اند باید سربلند باشند که نه تنها این زحمات به هدر نرفته بلکه رسیدن جمهوری اسلامی ایران به قله های افتخار مرهون همین فداکاری ها و ایثارگری هاست.

منبع : دانا

انتهای پیام/