رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اعلام اینکه قیمت طلای داخلی با کاهش ۳٫۱ درصدی در یک هفته اخیر مواجه شده است، پیش بینی کرد که قیمت‌ها در وضعیت فعلی باقی بماند.

IMG13181398

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، محمد کشتی آرای در گفتگو با مهر از کاهش ۳٫۱ درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی طی یک هفته اخیر خبر داد و گفت: قیمت طلا در بازار داخلی نیز به تبع قیمت در بازار جهانی در همین مدت به همین میزان ۳٫۱ درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اعلام اینکه قیمت‌های طلا و سکه در بازار داخلی، مطابق با قیمت‌های جهانی است، افزود: قیمت‌ها در بازار داخلی هیچگونه حباب، افزایش و یا کاهش اضافی قیمتی ندارد.

وی در مورد کاهش حدود ۶۰۰ هزار تومانی قیمت سکه تمام بهار آزادی طی سه ماه اخیر اظهارداشت: این امر ناشی از کاهش قیمت جهانی طلا و همچنین ارز است و کاهش قیمت‌ها مسئله ای جهانی است.

کشتی آرای با اشاره به اینکه قیمت طلا در بازارهای جهانی از ابتدای سال جاری میلادی (۲۰۱۳) تاکنون ۲۲ درصد کاهش یافته است، پیش بینی کرد که قیمتها و بازار سکه و ارز در همین وضعیت فعلی باقی بماند.

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه در بازار ۸۸۸ هزار تومان، ۸۹۱ هزار تومان، نیم سکه ۴۵۶ هزار تومان، ربع سکه ۲۶۷ هزار تومان، سکه گرمی ۱۷۶ هزار تومان، هر گرم طلا ۱۸ عیار ۹۱ هزار و ۲۰۰ تومان و هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۲۴۴ دلار گزارش شده است.

منبع : مهر

انتهای پیام/