مراسم افتتاح دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت غرب استان هرمزگان با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و جمعی از مسئولین و ائمه جمعه و جماعات شیعه و اهل‌سنت بندرلنگه در این شهرستان برگزار شد.

 

IMG15461924

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،مراسم افتتاح دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت غرب استان هرمزگان امروز  هشتم آبان‌ماه با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت استان، فرماندار ، ائمه جمعه و جماعات شیعه و اهل‌سنت پارسیان، کنگ بندرلنگه، نماینده ولی‌فقیه در منطقه پنجم سپاه نیروی دریایی سپاه و جمعی از بزرگان و معتمدین اهل‌سنت اطراف بندرلنگه در این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم آیت‌الله نعیم‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به روز مباهله، آن را روز عقب نشینی دشمن با دیدن قدرت معنوی و ایمانی اسلام دانست و افزود: پیامبر(ص) در این روز دست عزیزترین و نزدیک‌ترین افراد به خودش که شامل امام علی(ع)، حضرت فاطمه(س)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) است را گرفت و به میدان آورد و دشمن با دیدن معنویت و ایمان این بزرگوارن ترسید و عقب‌نشینی کرد.

وی ادامه داد: جهان اسلام هم باید امروز به گونه‌ای باشد که دشمن از هیمنه و وقار مسلمانان بترسد و عقب‌نشینی کند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان، با اشاره به درخواست امام جمعه اهل‌سنت بندرکنگ برای ایراد سخنرانی در مورد وهابیت برای حضار؛ با استناد به کتب فقهی وهابیت به فتوای بزرگان وهابی در مورد تکفیر کردن افرادی که زیارت قبور می‌کنند اشاره کرد و گفت: وهابیت می‌گوید در ابتدا باید به زائرین و زیارت کنندگان قبور تذکر داد تا دست از کار خود بردارند و به قول خودشان دست از کفر بردارند؛ اگر قبول کردند که هیچ اما در صورت امتنا و در صورت توان باید آن شخص را به جرم کفر بکشید.

وی با بیان اینکه وهابیت مذهب آدم‌کشی است گفت: برای رد عقاید پلید وهابیت و محکومیت آنها تنها همین آدم کشی‌شان بس است.

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه زیارت اهل‌قبور چه در منابع شیعه و چه در منابع اهل‌سنت از سیره و سنت پیامبر(ص) است گفت: بزرگان و فقهای اسلام، چه در صدر اسلام و چه در قرون معاصر زیارت اهل‌قبور را پیوسته انجام می‌دانند پس باید به آنها هم گفت کافر؟

وی با اشاره به بهره‌برداری غرب از آدم‌کشی‌ها و خشونت‌هایی که وهابیت به اسلام انجام می‌دهد گفت: صهیونیسم جهانی با استفاده از ابزارهای قدرتمند تبلیغاتی و بازیگر خیمه‌شب بازی خود یعنی وهابیت، موج‌های اسلام هراسی را در غرب ایجاد کرده است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شبهه وهابیت در خصوص قسم خوردن گفت: آنها می‌گویند قسم خوردن بر غیر از خدا جایز نیست و هرکس بر چیزی جز خدا قسم بخورد کافر است و سزایش مرگ.

وی در پاسخ به شبهه وهابیت و با استناد به آیاتی از سوره‌های «شمس»، «زلزال»، «تین» و … اظهار کرد: اگر قسم خوردن به غیر خدا کفر بود که خود خداوند فقط بر خودش قسم می‌خورد و به آفریده‌های خود قسم نمی‌خورد.

آیت‌الله‌ نعیم‌آبادی با اشاره به کفر دانستن دعا و توسل توسط وهابیت به آیاتی از سوره «یوسف» اشاره کرد و گفت: در این سوره برادران یوسف از پدرشان می‌خواهند که برای آنها در پیشگاه خداوند طلب بخشش کند و حضرت یعقوب نیز تقاضای آنها را می‌پذیرد؛ اگر کفر بود که پیامبر خدا می‌فرمود بروید و از خداوند طلب بخشش کنید.

اضافه می‌شود، مراسم کلنگزنی مسجد جامع اهل‌سنت بندرخمیر با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در امور اهل‌سنت استان، فرماندار، ائمه جمعه و جماعات شیعه و اهل‌سنت پارسیان، کنگ بندرلنگه، نماینده ولی‌فقیه در منطقه پنجم سپاه نیروی دریایی سپاه و جمعی از بزرگان و معتمدین اهل‌سنت اطراف بندرلنگه در این شهرستان برگزار شد.

 

منبع : مهر

انتهای پیام/