از میان غرفه هایی که در نمایشگاه دفاع مقدس بر پا شده است ، کم سن و سال ترین آنها مربوط به بچه های غلمان است.

IMG_8513

در این غرفه نوجوانان ۱۶ ساله کتاب هایی را با موضوع دفاع مقدس ، خاطرات شهداء که از مسجد محل و پایگاه بسیج خود جمع آوری کرده اند در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهند.

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ، یکی از بچه ها در باره اسم غرفه توضیح می دهد و می گوید :غلمان به معنی نوجوانان بهشتی است و برای این منظور این اسم را انتخاب کردیم که در زمان جنگ نوجوانان بسیاری جان خود را برای زنده نگه داشتن اسلام فدا کرده اند.

محمد جواد یکی از دانش آموزانی که در این غرفه فعالیت می کند، می گوید:ما ابتدا در شهرک با بچه های محل مشغول بازی بودیم تا یک روز به اتفاق دوستان به نمایشگاه دفاع مقدس آمدیم و درآنجا با خیلی از سلاح ها آشنا شدیم .

IMG_8510

وی می گوید : وقتی به خانه هایمان بازگشتیم از ذوق و شوقی که از دیدن این وسایل پیدا کرده بودیم ، وانتی را که در گوشه ی محله بدون استفاده افتاده بود با خاک وگل استتار کردیم و هر کداممان نقش یکی از رزمندگان را بازی کردیم.

رحیم دیگر دوستی که پیشنهاد احداث این غرفه را داده بود میگوید:برای اینکه ما هم نقشی در زنده نگه داشتن یاد شهداء داشته باشیم با دوستان هم سن خود جلسه ای را تشکیل دادیم و با اتفاق نظر تصمیم گرفتیم کتاب هایی را با موضوع شهداء ،دفاع مقدس که از مساجد و پایگاه های بسیج جمع آوری کرده بودیم در نمایشگاه دفاع مقدس در اختیار عموم قرار دهیم.

وی می گوید : بعد از احداث این غرفه بازدید کنندگان بسیاری داشتیم و از میان کتاب ها ،کتاب پایی که جا ماند پر فروش ترین آنها بوده است.

IMG_8511

در حاشیه ی فعالیت های نوجوانان بهشتی مجتبی در کار اینکه کتاب ها را به بازدید کنندگان معرفی می کرد تکالیف مدرسه اش را نیز انجام می داد.

مجتبی می گوید: درست است که ما با ایجاد نمایشگاه یاد شهداء را زنده نگه می داریم ، ولی باید با درس خواندن ادامه دهنده ی راه آنها باشیم.

آنها می گویند : قسمت های جالبی که در این نمایشگاه وجود داشت آشنایی با سلاح ها و نحوه استفاده از آنها بود ولی دوست داشتیم این نمایشاه با اجرای عملیات های جبهه به صورت زنده هیجان بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/