راحله ملایی از تاسیس مرکز پژوهشی در شورای شهر بندرعباس خبر داد و افزود به طور حتم در این شورا از وجود متخصصین دانشگاهی و صاحب نظران در عرصه ی توسعه شهر مشاوره و کمک گرفته خواهد شد.

 

man1545

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ،اولین نشست اعضای شورای شهر بندرعباس با مسئولین دانشگاه آزاد برگزار شد.

رییس منطقه ۱۵ دانشگاه آزاد اسلامی توسعه یافتگی شهر ها را در گرو پیوند تفکرات علمی دانشگاه و شورای شهر خواند  و افزود :  زمانی که رشد و تکامل شهر ها  بر پایه های  علمی صورت گیرد توسعه یافتگی به مفهوم واقعی محقق خواهد شد .

احسان کامرانی دانشگاه را محل تولید علم و توجه به نقش حیاتی آموزش عالی را در تربیت نیروی انسانی، ضرورتی اجتناب ناپذیر تلقی کردو افزود:سرمایه گذاری در آموزش عالی یکی از اساسی ترین راهها برای دستیابی به توسعه اقتصادی ـ اجتماعیقلمداد کرد وگفت :امروزه نیروی انسانی متخصص و کارامد مهمترین عنصر توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشورها محسوب شده و نقش سرمایه انسانی یک کشور در میزان رشد و توسعه اقتصادی آن از اهمیت والایی برخوردار است .

 

باقری رئیس دانشگاه  آزاد بندرعباس پیوند صمیمی اعضای شورای شهر با دانشگاه را امر ضروری دانست و افزود:بدون شک هیچ کاری به تنهایی قابل حل نیست و با مشورت و همدلی میتوان موانع را یکی پس از دیگری از راه برداشت و درنهایت به توسعه پایدار دست یافت.

وی در ادامه گفت :امروز دانشگاه آزاد اسلامی توانسته با ورود به ظرفیت های شهری نیاز جامعه را شناسایی و و نیروی انسانی مورد نیاز را در آن راستا تربیت نمایدکه وجود فارغ التحصیلان مجرب و کارآزموده  این دانشگاه در سطوح مختلف مدیریتی نشان از این مهم دارد .

رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه با استقبال از پیشنهادات مسؤولین دانشگاه آزاد اسلامی در راستای همکاری دو جانبه  این نشست را به فال نیک گرفت و افزود : ما دست نیاز به سوی دانشگاه ها دراز می کنیم تا با دادن راهکارهای مناسب در جهت توسعه و عمران شهر ما را یاری کنند .

وی تاکید کرد : مشاوره گرفتن از یک سیستم علمی  در راستای توسعه مبلمان شهری یکی از ضروریات اجنتناب ناپذیر جامعه امروزی است  .

راحله ملایی هدف شورای شهر را رضایت شهروندان از  نحوه عملکرد شورا قلمداد کرد و افزود : ما هرچه در توان داریم در طبق اخلاص می گذاریم و برای توسعه و آبادانی این شهر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد .

وی  از تاسیس مرکز پژوهشی در شورای شهر بندرعباس خبر داد و افزود به طور حتم در این شورا از وجود متخصصین دانشگاهی و صاحب نظران در عرصه ی توسعه شهر مشاوره و کمک گرفته خواهد شد .

رییس شورای شهر بندرعباس تلاش های انجام شده در جهت عمران این شهر را قابل تحسین خواند و افزود : علی رغم حرکت های بنیادینی که در جهت توسعه شهر انجام شده هنوز نارضایتی های عمیقی در شهر نمایان است که عدم تعامل مدیران شهرینیز  برحلقه مفقوده توسعه این شهر افزوده است .

گفتنی است در این دیدار سایر اعضای شورای شهر و مسؤولان دانشگاه به ابراز نظر پرداختند و مقرر شد تا در آینده نزدیک در جهت همکاری دو جانبه شورا و دانشگاه ، تفاهم نامه ای به امضا طرفین برسد .

انتهای پیام/