نماینده مردم بندرعباس و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از نامه بیش از ۱۸۰ نفر از نمایندگان ملت به رئیس جمهور برای لغو مصوبه جدایی مناطقی از استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس خبر داد.

 

Parliran_intro_04_00923d_11598

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،این نماینده مردم بندرعباس و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از نامه بیش از ۱۸۰ نفر از نمایندگان ملت به رئیس جمهور برای لغو مصوبه جدایی مناطقی از استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس خبر داد و اظهار داشت: این اقدام و این میزان از همکاری و همدلی نمایندگان، نشانه روشنی از غیرکارشناسی بودن این طرح که در دولت دهم تصویب شده، است و از دولت محترم و شخص رئیس جمهور انتظار داریم که با لغو این مصوبه، روحیه امید و نشاط را به مردم استان بار دیگر هدیه کند.

وی گفت: نظر جمعی نمایندگان ملت بر این است که این طرح بخشی از مجموعه تصمیمات شتاب‌زده و غیرکارشناسی دولت دهم در روزهای پایانی آن است که نه تنها نگرانی مردم را در پی داشته بلکه باعث بروز تنش‌هایی نیز در این مناطق شده و اساسا چنین طرح‌هایی تامین‌کننده منافع ملی کشورمان نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این نامه که تاکنون به امضای بیش از ۱۸۰ نفر از نمایندگان ملت رسیده و شمار امضاهای آن رو به افزایش است، از رئیس جمهور خواسته‌ایم تا این مصوبه را لغو و زمینه‌های آرامش خاطر مردم این مناطق و سراسر استان هرمزگان را تامین کند.

آشوری به تداوم پیگیری‌های نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای رایزنی با مسئولان مختلف و وزرای دولت خبر داد و گفت: مردم استان با درک شرایط ملی و منطقه‌ای آرامش خود را حفظ کرده و مطمئن باشند که مطالبات آنها در سطوح مختلف در حال پیگیری است و اطلاع رسانی‌های لازم نیز در این زمینه به مردم صورت خواهد گرفت.

منبع: فارس

انتهای پیام/