هفته‌ای که گذشت سینمای ایران با خبرهای متفاوتی از درخواست ۱۸۰ میلیون تومانی آقای بازیگر برای سه روز بازی تا درگیری‌های جدی شورای صنفی و سازمان سینمایی همراه بود.

IMAGE635226099802397695

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، هفته ای که گذشت سینما خبرهای مختلفی را منتشر کرد؛ خبر اول اینکه:

«آرایش غلیظ» حامد بهداد و طناز طباطبایی در کیش

در ادامه فیلمبرداری فیلم سینمایی «آرایش غلیظ»، گروه، عازم جزیره کیش شدند و امروز حامد بهداد و طناز طباطبایی جلوی دوربین حمید نعمت الله می‌روند.

سعید سعدی، تهیه کننده فیلم سینمایی «آرایش غلیظ»‌ گفت:‌ تا کنون ۲۵درصد از فیلمبرداری پیش رفته است و بعد از لوکیشن های تهران، راهی کیش شده ایم.

وی افزود: از امروز فیلمبرداری در کیش را آغاز خواهیم کرد و حامد بهداد و طناز طباطبایی جلوی دوربین خواهند رفت.

سعدی درباره ادامه فیلمبرداری گفت:‌ حدود ۱۰ روز دیگر از جزیره کیش عازم بندر لنگه خواهیم شد و شاهد بازی حبیب رضایی، علی عمرانی، هومن برق نورد و جلال اجلالی خواهیم بود.

تهیه کننده فیلم سینمایی «آرایش غلیظ» درباره حضور در سی و دومین جشنواره فیلم فجر توضیح داد:‌ با توجه به تدوین همزمان فیلم توسط خشایار موحدیان گمان نمی کنم مشکلی برای حضور در فجر داشته باشیم.

اکران «زیباتر از زندگی» در دانشگاه گیلان

فیلم سینمایی «زیباتر از زندگی» شنبه، ۲۳ آذرماه در دانشگاه گیلان اکران می‌شود.

فیلم سینمایی «زیباتر از زندگی» ساخته خانم انسیه شاه حسینی درباره شهید سید حسین علم‌الهدی و حماسه شهدای مظلوم هویزه، شنبه در دانشگاه گیلان جهت دانشجویان اکران خواهد شد.

سید علی فخارزاده، مدیر پخش موسسه جبرائیل فیلم با اعلام این خبر افزود: چند دانشگاه دیگر در تهران، مشهد، شهرکرد، کاشان و خوزستان نیز برای اکران این فیلم اعلام آمادگی کرده اند که در روزهای آتی به ترتیب اکران اختصاصی انجام خواهد شد.

وی افزود: از برنامه های فرهنگی دانشجویان استقبال کرده و برای اکران‌های گسترده تر در سراسر کشور آمادگی داریم.

نوروزبیگی: «تابو» هفته آینده پیش تولید خود را آغاز می‌کند

جواد نوروزبیگی تهیه کننده فیلم سینمایی «تابو» از آغاز مراحل پیش تولید این فیلم به کارگردانی خسرو معصومی در اواخر هفته آینده خبر داد.

جواد نوروزبیگی تهیه کننده سینما گفت:فیلم سینمایی «تابو» به تازگی پروانه ساخت خود را از سازمان سینمایی دریافت کرده و به امید خدا اواخر هفته آینده مراحل پیش تولید خود را آغاز می‌کند.

نوروزبیگی درباره گروه انتخاب گروه بازیگران و و تیم تولید فیلم سینمایی «تابو» گفت: هنوز تصمیمی برای انتخاب بازیگران و تیم تولید گرفته نشده و پس از آغاز پیش تولید از اواخر هفته آینده تصمیمات کلی مراحل تولید این فیلم گرفته می‌شود.

نوروزبیگی دو فیلم سینمایی «ملبورن» به کارگردانی نیما جاویدی و «طبقه حساس» به کارگردانی کمال تبریزی را به عناون تهیه‌کننده برای حضور در جشنواره فجر آماده دارد.

فیلم سینمایی «تابو» یازدهمین فیلم بلند خسرو معصومی است که آخرین ساخته او «خرس» از دو سال قبل تاکنون موفق به دریافت پروانه نمایش نشده است.

چهار فیلم از شورای صدور پروانه فیلمسازی، پروانه ساخت دریافت کردند

شورای صدور پروانه فیلمسازی ۳۵ میلیمتری در جلسه ۲۰آذر خود که با حضور همه اعضاء در محل معاونت آثار سینمایی و سمعی و بصری برگزار شد، برای چهار فیلم پروانه ساخت صادر کرد.

بر همین اساس،فیلم‌های« دریا و ماهی برنده » به تهیه‌کنندگی امیر پورکیان و به کارگردانی مهران غفارزاده، «حق سکوت» به تهیه‌کنندگی رضا میرکریمی و به کارگردانی محمد هادی نائیجی، «تابو» به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی و به کارگردانی خسرومعصومی و«رویا» به تهیه کنندگی و کارگردانی رحمان رضایی از شورای صدور پروانه فیلمسازی، پروانه ساخت دریافت کردند.

حضور «آرمان مدیا» با ۶ اثر در چهارمین جشنواره عمار

موسسه فرهنگی «آرمان مدیا» با ۳ مستند بلند و ۳ مستند کوتاه از جمله «میراث آلبرتا ۲» در چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت کرده است.

موسسه فرهنگی «آرمان مدیا» با ۶ مستند در چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت می‌کند.

محسن اخوان، مسئول روابط عمومی آرمان مدیا گفت: این موسسه با سه مستند بلند به نام‌های «میراث آلبرتا ۲»، «داوطلبین عزیز» و «مردم + ۱» و سه مستند کوتاه با نام‌های «ورودی‌ها»، «مشق روز» و «حجاب» در چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت کرده است.

بنابر این گزارش، «میراث آلبرتا۲» با موضوع فرار مغزها ساخته حسین شمقدری، در دوره سی‌ویکم جشنواره فجر حاضر شده و در تابستان سال جاری در دانشگاه شریف رونمایی شد.

مستند «داوطلبین عزیز» نیز با موضوع مدرک‌گرایی ساخته «محمدحسن یادگاری» است و مستند «مردم + ۱» در دوران انتخابات ریاست جمهوری توسط حسین شمقدری ساخته شد.

بنابراین گزارش، آرمان مدیا در اولین و سومین دوره جشنواره عمار هم با مستندهای «یزدان تفنگ ندارد» و «میراث آلبرتا ۱» شرکت و حائز رتبه برتر شده بود.

درخواست ۱۸۰ میلیون تومانی حامد بهداد برای ۳ روز بازی در یک فیلم

درخواست ۱۸۰ میلیونی حامد بهداد برای ۳ روز بازی در فیلم سینمایی «سِفر کیمیا» واکنش راست‌گفتار را به دنبال داشت.

کاظم راست گفتار کارگردان فیلم سینمایی «سِفر کیمیا» گفت: از آنجایی که الان در ترافیک تولید فیلم ها برای رسیدن به جشنواره فجر به سر می بریم و تجهیزات فیلمبرداری محدود و پرهزینه است ترجیح دادیم فیلمبرداری را به بعد از جشنواره موکول کنیم.

وی افزود: همچنین در آن زمان بازیگران هم با این همه تقاضای بازی رو به رو نیستند و شاید قیمت های معقول تری ارائه دهند.
وی تاکید کرد: مثلا وقتی بازیگری مثل حامد بهداد برای ۳روز بازی در فیلم ما تقاضای دستمزد ۱۸۰میلیون تومانی دارد پس پیشکسوتان و صاحب نظران باید چقدر بگیرند و اگر واقعا همه اینقدر حقوق بگیرند در کدام سینما ها باید این فیلم را اکران کرد که فقط یک میلیارد بازگشت سرمایه برای دستمزد عوامل داشته باشد.

راست گفتار خاطرنشان کرد: به اعتقاد من این درخواست ها ناشی از اقتصاد بیمار صنعت سینمای ما و نا به سامانی نظارت حقوقی بر این سینماست وگرنه شخصی با ابعاد کیفیتی حامد بهداد با اثبات انسان کامل بودنش هم فقط ۱۵۰میلیون تومان دیه می گیرد و این تقاضای قیمت برای بازی به هیچ وجه معقول نیست.

راست گفتار تشریح کرد:‌متاسفانه در حال حاضر به دلیل تقاضای کاذب فیلم ها قیمت دستمزدهای بازیگران نامعقول شده و این از اخلاق حرفه ای دور است که آنها به دلیل کسب در آمدهای شخصی به بدنه و اقتصاد سینما لطمه بزنند و گردش مالی و بازگشت سرمایه را دچار مشکل کنند.

بنابر این گزارش «سِفر کیمیا» که به اشتباه «سَفَر کیمیا» خوانده می شود مراحل پیش تولید را پشت سر گذاشته و قرار بود بین ۱۵ تا ۲۰ آبان ماه کلید بخورد.

«سِفر کیمیا» تعریفی از مسایل انسانی در بستری اجتماعی است که همچنان با تم طنزگونه بیان می شود و در آن ۱۲کاراکتر با رنج سنی ۲۵ تا ۳۰ سال که اکثریت آن را آقایان تشکیل می دهند روایت می شود.

اعتراض شدید سیدضیاء هاشمی به ابلاغیه ایوبی درباره شورای صنفی نمایش

رئیس شورای صنفی نمایش با تأکید بر آنکه ابلاغیه اخیر رئیس سازمان سینمایی بی‌تدبیری محض است گفت: از سال ۷۶ تا به امروز هیچگاه دولت در بحث اکران دخالت نکرده است.

سیدضیاء هاشمی در خصوص ابلاغیه اخیر رئیس سازمان سینمایی به معاونت آثار مبنی بر پایان مأموریت این شورا پس از جشنواره فجر و لزوم تشکیل شورای جدید با تأکید بر این نکته که صحبت‌های مطرح شده جنبه شخصی دارد و نه صنفی گفت: تمامی این موارد که می‌گویم نظر شخص سید ضیاء هاشمی است و هیچ ارتباطی به صنف و اتحادیه ندارد و به همین دلیل با صراحت تمام می‌گویم بی‌تدبیری‌هایی که توسط مجموعه مدیریتی سینما صورت می‌گیرد برای نظام هزینه‌های زیادی خواهد داشت.

وی افزود: اصولاً از سال ۷۲ به بعد تمامی برنامه‌ریزی‌ها در زمینه اکران، کمیسیون اکران و جدول نمایش به عهده اتحادیه تهیه کنندگان بود و دولت هیچگاه در این زمینه تصدی‌گری نکرده است و از سال ۷۶ به بعد نیز تمامی این اختیارات به طور کامل به اتحادیه واگذار شد و هیچگاه از آن زمان تا به امروز معاونت سینمایی و بعد از آن سازمان سینمایی تصمیم‌ گیرنده اکران نبوده است.

رئیس شورای صنفی نمایش با اشاره به آنکه عدم پذیرش زیرنظر قرار گرفتن شورای صنفی توسط خانه سینما قطعاً یکی از دلایل این تصمیم‌گیری می‌تواند باشد گفت: شاید یکی از دلایلی که دوستان چنین تصمیمی را گرفتند این باشد که شورای صنفی قبول نکرد تا زیرمجموعه خانه سینما باشد چرا که همواره مجموعه‌ای مستقل بوده است اما سؤال من این است که آقای ایوبی بر اساس کدام مبنا و معیار چنین تصمیمی را گرفته است.

وی افزود: تنها در صورتی که مصوبه مجلس شورای اسلامی، هیئت وزیران و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای صنفی نمایش را زیرمجموعه سازمان سینمایی بدانند رئیس این سازمان می‌تواند در خصوص فعالیت آن دخالت کند در حالی که شورای صنفی نمایش یک مجموعه کاملاً مستقل است که هیچگاه دولت در آن دخالتی نداشته است و بنابراین آقای ایوبی پس از بازگشایی غیرقانونی خانه سینما بار دیگر مرتکب یک تخلف شده ‌اند.

سید ضیاء هاشمی در خاتمه اظهار داشت: در حال حاضر تحت هیچ شرایطی قصد نداریم به این تصمیم واکنش نشان دهیم و می‌خواهیم فضاحتی را که دوستان مدنظر دارند را از دور تماشا کنیم اما باید بگویم هر وقت که توابین و گروهک‌ها در حوزه‌ای ورود کرده‌اند چنین وضعیت اسفباری را شاهد بود.

ایوبی: فجر ۹۲؛پایان مأموریت شورای صنفی نمایش/ ایجاد شورای جدید برای اکران نوروز ۹۳

با حکم «حجت الله ایوبی» معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی،«محمد احسانی» معاون تولید و آثار سینمایی،ملزم به تدوین آئین نامه و ضوابط نمایش سال ۹۳ شد.

در متن این حکم آمده است: نظر به مأموریت حوزه جنابعالی در خصوص امر اکران و نمایش مقتضی است در اسرع وقت شورای تدوین آئین نامه و ضوابط نمایش سال ۹۳″ با ترکیب ۳ نفر از سینماداران،۳نفر ازتهیه کنندگان،۳نفر از پخش کنندگان و یک نفر کارگردان تشکیل شود.

در ضمن لازم می دانم از زحمات شورای صنفی نمایش فعلی که مأموریت آنها در پایان جشنواره فجر ۹۲ به پایان می رسد تشکر و قدردانی نمایم.بدیهی است هرگونه تصمیم گیری در خصوص نمایش نوروز ۹۳ وبعد از آن،پس از تصویب آئین نامه جدید انجام خواهد شد.

حضور حوزه هنری با ۵ فیلم در جشنواره سی‌ودوم فیلم فجر

حوزه هنری امسال با ۵ فیلم سینمایی «مهمان داریم»،«مروا»،«حق سکوت»،«فرشته‌ها باهم می‌آیند» و «بیداری برای سه روز» در جشنواره فیلم فجر حاضر خواهد بود.

سال گذشته حوزه هنری با سه فیلم «حوض نقاشی» به کارگردانی مازیار میری، «خسته نباشید» به کارگردانی محسن قرایی و فیلم سینمایی «تاج محل» به کارگردانی دانش اقباشاوی در جشنواره فیلم فجر حضور داشت و امسال نیز ۵ فیلم را در مراحل مختلف تولید و فنی دارد که به احتمال فراوان برای نخستین بار شاهد تماشای آنها در جشنواره خواهیم بود.

بازگشت عسگرپور با «مهمان داریم»

فیلم سینمایی «مهمان داریم» به تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی و کارگردانی محمد مهدی عسگرپورکه مضمونی خانوادگی و دفاع مقدسی دارد، در فضایی شهری روایت می‌شود. پرویز پرستویی، آهو خردمند، بهروز شعیبی، سهیلا گلستانی، معصومه قاسمی‌پور، مهدی صادقی و محمد صادقی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم که اواخر سال ۹۱ کلید خورد، پس از طی مراحل فنی آماده نمایش است.

محمدمهدی عسگرپور که شاخص ترین اثر کارنامه‌اش «اقلیما» است، در «میهمان داریم» کوشیده تصویری از سبک زندگی اسلامی- ایرانی ارائه دهد و از کرامت خانواده سخن بگوید.

فیلم سینمایی «مروا» که اولین فیلم سینمایی کریم فائقیان در مقام کارگردان است دیگر تولید سال ۹۲ حوزه هنری است که فیلمبرداری آن در شهر بوشهر انجام شده و مضونی دینی و عاشورایی دارد.

این فیلم فضایی بومی دارد و روایتگر داستان زندگی مردمانی است که در یکی از محله‌‎های قدیمی شهر بوشهر زندگی می‌کنند. نمایش تعزیه در این فیلم کارکردی دراماتیک دارد و شخصیت‌های فیلم از تعزیه خوانانی هستند که مفهوم و عملکرد شخصیت‌های تعزیه در زندگی شخصی آنها تاثیر گذاشته است.

بازیگران «مروا» اغلب از بازیگران تئاتر شهر بوشهر انتخاب شده‌اند که برخی از آنها در فیلم سینمایی «تنهای تنهای تنها» ساخته احسان عبدی‌پور به ایفای نقش پرداخته‌اند. احسان عبدی‌پور کارگردان «تنهای تنهای تنها» به عنوان بازیگردان با کریم فائقیان در «مروا» همکاری کرده است.

«حق سکوت» و حضور دوباره میرکریمی در قامت تهیه‌کننده

فیلمساز دیگری که مورد حمایت حوزه هنری برای ساخت فیلم اول خود قرار گرفته محمد هادی ناییجی است. او به تهیه‌کنندگی سید رضا میرکریمی پیش‌تولید فیلم سینمایی «حق سکوت» را از حدود دو ماه قبل آغاز کرده و در حال حاضر منتظر دریافت پروانه ساخت است تا فیلمبرداری را شروع کند. این فیلم روایتی اجتماعی با مضمونی دینی دارد که زندگی یک روحانی مبلغ مذهبی را به تصویر خواهد کشید.

«فرشته‌ها با هم می‌آیند» به روایت نوسینده «طلا و مس»

حامد محمدی نویسنده فیلم‌های سینمایی «طلا و مس»، «حوض نقاشی» و… برای ساخت اولین فیلم سینمایی خود با عنوان «فرشته‌ها باهم می‌آیند» به تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی پروانه ساخت دریافت کرده که حوزه هنری با نگاه حمایت از فیلمسازان جوان و فیلم‌اولی‌ها در تولید این فیلم مشارکت دارد. پیش‌تولید «فرشته‌ها با هم می‌آیند» به طور کامل انجام شده و به زودی فیلمبرداری در تهران آغاز می‌شود. همایون اسعدیان در این فیلم به عنوان مشاور کارگردان با محمدی همکاری می‌کند.
«فرشته‌ها با هم می‌آیند» داستانی خانوادگی دارد و مانند «حوض نقاشی» در تکریم نهاد خانواده و احترام متقابل میان همسران است. جواد عزتی و نازنین بیاتی نقش‌های اصلی این فیلم را بازی می‌کنند.

سه روز بیداری برای پرستویی در «بیداری برای سه روز»

فیلم «بیداری برای سه روز» یکی از متفاوت ترین آثاری است که حوزه هنری در سال ۹۲ تولید کرده، پرویز پرستویی و سهیلا گلستانی بازیگران فیلم در تجربه‌ای تازه برای سه روز نخوابیده‌اند تا فضایی ویژه را درک کرده و به مخاطب انتقال دهند. مجید شیخ انصاری تهیه کننده و مسعود امینی کارگردان این فیلم است.

سفر به «مزار شریف» همراه با برزیده و شاهسواری

فیلم سینمایی «مزارشریف» به کارگردانی حسن برزیده و تهیه‌کنندگی منوچهر شاهسواری از تولیدات سال ۹۲ حوزه هنری است اما ساختار و محتوای این فیلم پروداکشن سنگینی را می‌طلبد، بنابراین فیلم برای سی و دومین جشنواره فجر آماده نمی‌شود. احتمالا اولین نمایش این فیلم در جشنواره فیلم فجر سال آینده باشد.

فیلم «نازنین» ساخته مهدی گلستانه توانست ظرف ۱۸ روز به فروش ۳۳۶ میلیون تومانی برسد؛ همچنین فیلم «عملیات مهد کودک» ساخته فرزاد اژدری توانست به فروش ۳۲۰ میلیون تومانی دست یابد.

۶۷ هزار نفر برای دیدن «نازنین» به سینماها رفتند!

فیلم سینمایی «نازنین» به کارگردانی مهدی گلستانه توانست ظرف ۱۸ روز به فروش ۳۳۶ میلیون تومانی دست یابد.

پژمان بازغی، مجید صالحی ، سحر قریشی، آتیلا پسیانی و امیر حسین آرمان به ایفای در «نازنین» به ایفای نقش پرداخته اند.

سروکله ۱۳۰ میلیون ستاره در «آسمان زرد کم عمق» پیدا شد!

فیلم سینمایی «آسمان زرد کم عمق» به کارگردانی بهرام توکلی به فروش ۱۳۰ میلیون تومان دست یافت.

ترانه علیدوستی، صابر ابر، سحر دولتشاهی و حمیدرضا آذرنگ از جمله بازیگران فیلم «آسمان زرد کم عمق» هستند.

مهدکودکی که ۳۲۰ میلیون تومان هزینه به خانواده‌ها تحمیل کرد!

«عملیات مهد کودک» ساخته فرزاد اژدری توانست به فروش ۳۲۰ میلیون تومانی برسد.

«عملیات مهد کودک» فیلمی در ژانر کودک بوده و داستان آن روایتگر چند کودک است که برای جلب توجه والدینشان دست به کار بزرگی می زنند.

«تنهای تنهای تنها» تنها ۷۷ میلیون تومان فروخت

فیلم «تنهای تنهای تنها» به کارگردانی احسان عبدی پور توانست به فروش ۷۷ میلیون تومان دست یابد.

میثم فرهومند، آرمن هوانسیان، آنا پانوسیان، عباس باک، تیگران الکسانیان از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

«ترنج»ی به ارزش ۳۲ میلیون تومان در سینماهای کشور پیدا شد!

فیلم «ترنج» مجتبی راعی به فروش ۳۲ میلیون تومان رسید.

رضا ناجی، حسین محجوب، حمیده مقدس زاده و محمود پاک نیت در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

«ترنج» زندگی یک هنرمند را روایت می‌کند که با داشتن بیماری قلبی در مکاشفه مرگ و زندگی بسر می برد.

جنگ جهانی دوم به موضوعی برای پول در آوردن غفاری تبدیل شد!

فیلم «استرداد» به کارگردانی علی غفاری توانست به فروش ۲۶۲ میلیون تومان دست یابد

حمید فرخ‌نژاد، فرهاد قائمیان، الیسا کاچر، الکساندر ناوانف، سیامک چراغی پور، صالح میرزا آقایی، علی رام نورایی، بهنام تشکر، شیرین یزدان بخش، منصور چراغی پور در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

«استرداد» به موضوع غرامت جنگی می‌پردازد که قرار بود توسط انگلستان، امریکا و شوروی برای جنگ جهانی دوم به ایران داده شود و مربوط به مقطع زمانی ۱۳۳۲ است. این فیلم یک درام تاریخی درباره وقایع جنگ جهانی دوم و مسائلی آن دوران است که پای نیروهای متحدین و متفقین را به ایران باز کرد و در آن به ماجرای پرداخت غرامت به ایران اشاره می شود.

فروش ۷۳۱ میلیونی «به خاطر پونه»

فیلم سینمایی «به خاطر پونه» به کارگردانی هاتف علیمردانی توانست به فروش یک میلیارد و ۲۰۸ میلیون تومان برسد.

این فیلم داستان زوجی به نام مجید و پونه را روایت می‌کند که زندگی‌شان به دلیل اختلافات فرهنگی دستخوش اتفاقاتی می‌شود.

فرهاد اصلانی، هانیه توسلی، ترلان پروانه، علی افشین راد، محمد ساربان، محمد کارت و نیره فراهانی از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

«آزادراه» رافعی سینما را به کجا می‌برد؟

فیلم «آزادراه» ساخته عباس رافعی به فروش ۱۴۰ میلیون تومان دست یافت.

این فیلم داستان روحانی جوانی است که درگیر یک موقعیت تراژ یک عاشقانه شده و وارد ماجرای قتلی ناخواسته می شود. او که خود قضاوت نیز می خواند، بر سر دوراهی اعتراف و انکار و انتخاب بین عشق و ایمان قرار می گیرد.

مهدی پاکدل، هومن سیدی، بهنوش طباطبایی، حبیب اسماعیلی، حسن علیرضایی، رامین راستاد، دانیال نوروش از جمله بازیگران «آزادراه» هستند.

هزینه کردن ۶۲۹ میلیونی سینما فقط برای محمدهادی کریمی!

«بشارت به یک شهروند هزاره سوم» ساخته محمدهادی کریمی توانست به فروش ۶۲۹ میلیون تومان دست یابد.

داستان این فیلم از آنجا آغاز می شود که با مرگ مرموز شهرزاد، لیلا و آزاده، تولد فرزندی که مینو در رحم دارد به مشکل بر می خورد، او در جستجوی پناهگاهی امن برای به دنیا آوردن فرزندش است، اما یک محفل شش تایی در پی سقط این کودک هستند، تا اینکه ..

هنگامه قاضیانی، نیکی کریمی، مهدی احمدی، بیتا فرهی، امیرحسین آرمان، خاطره اسدی، ساعد سهیلی، الناز بهمن زاده و شهرزاد کمال زاده و با حضور حمید فرخ نژاد، فرخ نعمتی و احمد ساعتچیان در «بشارت به یک شهروند هزاره سوم» به ایفای نقش پرداخته اند.

«دربند» از مرز یک میلیارد گذشت

«دربند» به کارگردانی پرویز شهبازی توانست به فروش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برسد.

این فیلم در مورد دختر دانشجویی‌‌ست که برای ادامه تحصیل در تهران با دختر ناشناسی همخانه می‌شود. او در محیط جدیدی قرار گرفته و شرایط خاص این خانه و آدم‌هایش پای او را به ماجراهایی پیچیده‌ می‌کشد. این فیلم حضور او در این محیط را بررسی می‌کند؛ اینکه او چطور می‌تواند خود را در این جو حفظ کند و یا چگونه باید از لغزش خود جلوگیری نماید؟ اتفاقاتی نیز برای او رخ می‌دهد که با توجه به سطح تربیتی و محیط خانواده خود از آن سربلند بیرون خواهد آمد.

نازنین بیاتی، احمد مهرانفر، پگاه آهنگرانی، بهرنگ علوی، فرید الدین سماواتی در «دربند» به ایفای نقش پرداخته اند.

منبع : خبرگزاری دانشجو

انتهای پیام/