امام جمعه بندرعباس ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج در جمع دانشجویان گفت : دانشگاه و حوزه به عنوان الگوهای رفتاری قلب و عقلانیت اجتماع را تشکیل می دهد.

IMG_6082

ظهر امروز اعضای شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های بندرعباس به مناسب روز بسیج دانشجویی با نماینده ولی فقیه در بندرعباس دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ، آیت الله نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس در جمع دانشجویان گفت : دانشگاه به عنوان حساس ترین کانون جامعه با پیشرو بودن در امورات فرهنگی باید سنگربان و محافظ ارزش های انقلاب اسلامی باشد.

وی گفت : انقلاب ما از دو سو در معرض هجوم دشمن قرار دارد ، اول از دست دادن خاکمان است که دشمن می خواهد خاک را از ما بگیرد و دومی ضعیف کردن و از دست دادن اعتقادمان است که سوی دوم آن از اهمیت بالاتری دارد.

امام جمعه بندرعباس در ادامه می گوید :آنچه بر استکبار مهم بوده حکومت بر افکار و رفتار ملت هاست ، اگر آمریکا این احتمال را بدهد که افکار ایرانیان تا ۵ سال دیگر در ایرانیان نفوذ میکند کاری به خاک کشورمان ندارد ، بنا برین اگر شبهه ای وارد اندیشه های جامعه شود پاسخگو و سنگربان آن دانشگاه و دانشجویان هستند.

وی با اشاره به نفوذ حکومت های استکباری در کشورهای عربی گفت : درست است که ذره ای از خاک سعودی ها گرفته نشده اما استکبار و غرب زدگی در اعماق عقاید و افکار آنها وارد شده و ضربه ی سنگینی به آنان وارد کرده.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت : کمیته انظباطی در دانشگاه باید فعال باشد نه سلیقه ای ، کلمه بد حجابی معنا ندارد ،حجاب یک اصل واجب شرعی است،توصیه می کنم که کارهای فرهنگی را دانشجویان بسیجی انجام داده و برخوردها را به عهده ریاست دانشگاهی واگذار کنند.

لازم به ذکر است در این دیدار برخی از روئسای دانشگاه ها نیز حضور داشتند.

وی در پایان خواستار ارتباط بیشتر بسیج دانشجویی با دفاتر ائمه جمعه شد تا کار های فرهنگی سامان و انسجام بهتری گیرند.

انتهای پیام/