مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر خلیج فارس یک هدیه ی عیدی به مردم هنر دوست استان هرمزگان است.

IMG_1329

حجت السلام حسین مرشدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز پرس گفت: را ه اندازی دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر خلیج فارس در مرکز استان آثار و برکات فراوانی را به دنبال خواهد داشت و مطمئنن این دانشگاه اساتید مجرب و قدرتمند ی را پرورش خواهد داد که باعث گسترش فضای فرهنگی و هنری استان از لحاظ کمی و کیفی می شود.
وی با اشاره به استفاده برخی کشورهای حوزه خلیج فارس ازفرهنگ و هنر غنی استان هرمزگان گفت: نامگذ اری دانشگاه فرهنگ و هنر خلیج فارس در واقع یک جامعیت به فرهنگ بومی و اساسا به فرهنگ خود استان که فرهنگ ریشه داری است می بخشد و باعث نفوذ بیشتر شاخ و برگ های این فرهنگ در کشورهای حوزه خلیج فارس می شود.
مرشدی افزود : فرهنگ بومی استان هرمزگان فرهنگی است،که می تواند علاوه بر پوشش دادن نیازهای خود استان به یک الگوی فرهنگی اسلامی برای سایر کشور های همسایه تبدیل شود
وی در خصوص را ه اندازی این دانشگاه گفت: دانشگاه فرهنگ و هنر خلیج فارس، هنر هنرمندان هرمزگانی را همراه با ارتقا سطح علمی بالا خواهد برد و چشم انداز بسیار روشنی را برای آن پیش بینی می کنم.
انتهای پیام/