رئیس دانشگاه آزاد واحد بندرعباس از ارتقا دانشگاه آزاد واحد بندرعباس به دانشگاه بین المللی تا پایان سالجاری خبر داد.

IMG14353923

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، مهدی باقری در گفتگو با خبرنگار مهر در حاشیه بازدید از دفتر نمایندگی خبرگزاری مهر در هرمزگان از ارتقای دانشگاه آزاد واحد بندرعباس به واحد بین المللی تا پایان سالجاری خبر داد و گفت: مکاتباتی با مرکز برای دریافت مجوز ارتقای واحد بندرعباس به واحد بین المللی انجام شده و امیدواریم تا پایان سال این هدف محقق شود.

وی عنوان کرد: با راه اندازی واحد بین المللی بندرعباس جذب دانشجو از کشورهای حوزه خلیج فارس در دستور کار قرار خواهد گرفت. همچنین سطح علمی دانشگاه با جذب هیئت علمی مجرب افزایش خواهد یافت.

باقری تصریح کرد: برقراری ارتباط با دانشگاه های حوزه خلیج فارس در دستور کار قرار دارد تا از طریق سفارتخانه های ایران در کشورهای عربی بتوانیم ارتباطات علمی و پژوهشی خوبی با دانشگاه های همسایه برقرار کنیم.

وی اشاره کرد: از طریق نماینده علمی سفارت ایران در کشور عمان رایزنی هایی برای برقراری ارتباط با دانشگاه های همطراز در عمان صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد واحد بندرعباس افزود: با نماینده دانشگاه پاریس شمال ۱۳ هم مذاکراتی برای امضا تفاهم نامه و افزایش ارتباطات علمی، پژوهشی انجام شده است. با امضای این تفاهم نامه برای اولین بار در ظول تاریخ دانشگاه آزاد هرمزگان فرصت مطالعاتی برای اعضای هیئت علمی در دانشگاه های هامبورگ آلمان ایجاد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین از طریق معاونت بین المللی رایزنی هایی با یکی از دانشگاه های کشور قبرس برای امضای تفاهم نامه صورت گرفته است. تحقق این امر کمک زیادی به تبادل استاد و دانشجو در سطح بین المللی خواهد کرد و در ارتقای علمی و آموزشی دانشگاه آزاد واحد بندرعباس کمک قابل توجهی خواهد داشت.

منبع : مهر

انتهای پیام/