بزرگان مذاهب پنج گانه اسلام کی برضد همدیگر فتوای تکفیر وحکم عدم مسلمانی صادر کرده اند که امروز چنین کنند؟ مگر می شود کسی که به توحید و نبوت و معاد شهادت می دهد خون، مال و ناموس را حلال بداند؟

به گزارش پایگاه خبری هرمزپرس، دانشجویان اهل سنت هرمزگان در بیانیه ای نسبت به تحرکات وحشیانه گروه تکفیری داعش واکنش نشان داده و حوادث منطقه را ناشی از یک توافق پنهان تکفیری غربی برای نشان دادن چهره ای خشن و غیرانسانی از اسلام جهت اسلام ستیزی در غرب و از طرفی کشتار مسلمانان و تلاش برای نابودی اسلام در منطقه دانستند.

دانشجویان اهل سنت هرمزگان  در پایان این بیانیه با بیان اینکه دشمن اصلی مسلمانان استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهانخوار است بر ضرورت وحدت و حفظ انسجام همه ی مسلمانان تاکید کرده و اعلام کردند:همچون پدران و گذشتگان خود که همواره با هم وطنان اهل تشیع خود طی سالیان متمادی برادرانه در کنار یکدیگر در این منطقه دوران را با اتحاد و همدلی سپری کرده ایم، این مقطع را یک برهه ی تاریخی حساس دانسته و بر ضرورت وحدت و حفظ انسجام همه ی مسلمانان تاکید می کنیم تا به فضل الهی این مکر و فتنه استکبار نیز همچون گذشته نقش برآب شده و پیروزی دیگری جهت سربلندی اسلام عزیز و مسلمانان حاصل گردد، که خود پیش زمینه ای است برای فتح نهایی که همانا نابودی اسرائیل و فراگیر شدن مکتب سعادت بخش اسلام در تمام جهان خواهد بود”ان شاءالله”.

متن بیانیه  دانشجویان اهل سنت هرمزگان به شرح زیر است.

بسمه تعالی

“وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لاَ تُفْسِدُواْ فِی الأَرْضِ قَالُواْ إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ”     چون به آنان گویند: در زمین فساد نکنید،می گویند: فقط ما اصلاح گریم!(آیه۱۱سوره بقره)

درحال حاضر یکی از عوامل مهم فتنه گری در منطقه جریان خوارج گونه موسوم به تکفیری ها است که به بهانه دفاع از سنت، عملا بعنوان پیاده نظام غرب اهداف آمریکا و اسرائیل را در منطقه پیگیری می کند، این گروه که مدعی بازگشت به اسلامی هستند که کمتر مسلمانی جز خودشان آن را می فهمد، دوام خود را وام دار برخی حکومت های متحجر و مستبد است و اگرچه به دروغ وظیفه خود را در چارچوبی تحت عنوان مبارزه با آمریکا و اسرائیل تعریف می نمایند اما در واقع همگی میوه فاسد درخت تفرقه ای هستند که توسط استعمار پیر انگلیس در منطقه کاشت و درحال حاضر ازسوی آمریکای جهانخواری در حال آبیاری است که هدفش اختلاف افکنی در جوامع اسلامی جهت تداوم حضور رژیم غاصب صهیونیستی در این منطقه است. با اندکی تامل می توان به پشت پرده این اقدام استکبار جهانی پی برد که چگونه تروریست هایی همچون داعش را جز گروه های تروریستی قرار می دهد اما علنا اعلام می دارد که در جهت تجهیز آنها برای مقابله با مسلمانان منطقه از هیچ اقدامی کوتاهی نمی کند، درحالیکه نتیجه ی حضور طولانی مدتش در منطقه به بهانه مبارزه با تروریسم چیزی جز تقویت و فعال شدن روزافزون تروریست ها  نبوده است. در نفاق تکفیری ها و پادویی آنها برای غرب هم همین بس که در جنگ های داخلی سوریه و اخیرا عراق بسیاری از ادوات جنگی تروریست ها برای کشتار مسلمانان توسط آمریکا و اسرائیل تامین می شود و حتی مجروحان آنها نیز برای مداوا به اسرائیل اعزام می شوند، این درحالی است که تکفیری ها، این مدعیان مبارزه با رژیم صهیونیستی حتی یک عملیات برعلیه اشغالگران صهیونیسم انجام نداده اند.

حال باید از آنها پرسید اگرشما واقعا مسلمانید در برابر آیه شریفه”وَلَن تَرْضَی عَنکَ الْیَهُودُ وَلاَ النَّصَارَی حَتَّی تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ”چه جوابی برای گفتن دارید، آیا این راه و رسم مسلمانی است که از پیامبر به جا ماند؟ و آیا صحابه(رضی الله عنهم) همچین روشی را پیش گرفتند؟ آیا این همه فتوحاتی که برای مسلمین در صدر اسلام حاصل شد ناشی از تکفیر همدیگر بود یا ناشی ازهمدلی و برادری بین مسلمین؟ کجای تفکر شما با اسلام سلف سازگار است که به غیر از مسلمان کشی چه سنی و چه شیعه تکلیفی برخود نمی بینید؟ تا به حال چه مبارزه و مقاومتی در برابر مستکبران جهانخوار که دستشان به خون مسلمانان بی دفاع از بوسنی گرفته تا میانمار و مهمتر ازهمه مسلمانان فلسطین آغشته است انجام داده اید؟ جز اینکه در زمان حضور آمریکایی ها در عراق بیشترین حملات خود را متوجه مردم مسلمان عراق و مقابله با خط مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی داشتید.

درسیره خلفای راشدین(رضی الله عنهم) آنچه از منابع صحاح سته و تواریخ سراغ داریم همدلی و همراهی بوده است واگر این نبود پیروزی ها و فتح ها صورت نمی پذیرفت.

بلی بین مذاهب پنج گانه(شافعی،حنفی،مالکی،حنبلی،امامیه) اختلافاتی وجود دارد، دشمن درطول تاریخ سعی کرده بین پیروان این مذاهب اختلافات شدید بیندازد به طوری که به درگیری های خونین حتی بین مذاهب اهل سنه و جماعه منجر شده است اما یقینا اشتراکات ما مذاهب بسی بیشتر از اختلافات است. درباره اختلافات باید درمجامع علمی بحث و گفتگو شود اما نباید وحدت مسلمین که امروز از هر واجبی واجب تراست دستخوش قرائت نابخردانه ی عده ای مزدور قرار بگیرد. همه مسلمین باید بدانند که امروز دشمن به اختلاف ما خیلی دل بسته است، امروز وقت اختلاف نیست. بزرگان مذاهب پنج گانه اسلام کی برضد همدیگر فتوای تکفیر وحکم عدم مسلمانی صادر کرده اند که امروز چنین کنند؟

مگر می شود کسی که به توحید و نبوت و معاد شهادت می دهد خون، مال و ناموس را حلال بداند؟

جنایات وحشیانه ای که امروز درعراق و سوریه رخ می دهد به هیچ وجه مورد تایید علمای اهل سنت نیست، چگونه می شود علمای مسلمان با بریدن سرمسلمانی بی جرم و جنایت و مثله کردن و تجاوز به مسلمانی راضی باشند؟

مادانشجویان اهل سنت به تحقیق بر این باوریم که شبکه های ماهواره ای تندرو به ظاهر طرفدار سنی و شیعه همه از خاک کشور انگلیس پخش می شوند و از آنجا خط دهی می شوند. آیا ما مسلمانان نباید هوشیار باشیم و پشت صحنه این حوادث را ببینیم؟ آیا دشمن به راستی دلسوز ماست؟ آیا دولتی که به عده ای پول می دهد که علیه دیگری فحش بدهند و به خلفا و صحابه و ائمه و مقدسات بد می گویند و به آنها پول و سلاح می دهد که همدیگر را بکشند و تحریک می کند همدیگر را تکفیر کنند دوست ماست؟

اینک با دیدی باز می توان دریافت که حوادث منطقه ناشی از یک توافق پنهان تکفیری غربی برای نشان دادن چهره ای خشن و غیرانسانی از اسلام جهت اسلام ستیزی در غرب و از طرفی کشتار مسلمانان و تلاش برای نابودی اسلام در منطقه می باشد.

از طرفی نباید عموم جوامع اسلامی از دشمن اصلی و قسم خورده اسلام غافل شوند که همانا استکبار جهانی به سرکردگی آمریکاست، کما اینکه رهبرحکومت اسلامی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی فرمودند: این‌ها[تکفیری ها] دشمن‌هاى اصلى نیستند؛ این را همه بدانند. دشمنى می‌کنند، حماقت می‌کنند اما دشمن اصلى، آن کسى است که این‌ها را تحریک می‌کند، آن کسى است که پول در اختیارشان می‌گذارد، آن کسى است که وقتى انگیزه‌ى آن‌ها اندکى ضعیف شد، با وسایل گوناگون آن‌ها را انگیزه‌دار می‌کند؛ دشمن اصلى، آن کسى است که تخم شکاف و اختلاف را بین آن گروه نادان و جاهل و ملت مظلوم ایران مى‌افشاند؛ این‌ها آن دست پنهانِ سرویس‌هاى امنیتى و اطلاعاتى است. لذا ما مکرر گفته‌ایم این گروه‌هاى بى‌عقلى را که به نام سَلَفى‌گرى، به نام تکفیر، به نام اسلام با نظام جمهورى اسلامى مقابله می‌کنند، دشمن اصلى نمی‌دانیم؛ ما شما را فریب‌خورده می‌دانیم.

در پایان ما دانشجویان اهل تسنن دانشگاه های استان هرمزگان اعلام می کنیم همچون پدران و گذشتگان خود که همواره با هم وطنان اهل تشیع خود طی سالیان متمادی برادرانه در کنار یکدیگر در این منطقه دوران را با اتحاد و همدلی سپری کرده ایم، این مقطع را یک برهه ی تاریخی حساس دانسته و بر ضرورت وحدت و حفظ انسجام همه ی مسلمانان تاکید می کنیم تا به فضل الهی این مکر و فتنه استکبار نیز همچون گذشته نقش برآب شده و پیروزی دیگری جهت سربلندی اسلام عزیز و مسلمانان حاصل گردد، که خود پیش زمینه ای است برای فتح نهایی که همانا نابودی اسرائیل و فراگیر شدن مکتب سعادت بخش اسلام در تمام جهان خواهد بود”ان شاءالله”.

جمعی از دانشجویان اهل سنت دانشگاه های استان هرمزگان ۳۱/۳/۹۳