سید+رضا+صدر+الحسینی

 

سیدرضا صدرالحسینی،کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با بیان اینکه جمله مقدس مرگ بر امریکا تا زمانی که استکبار در جهان وجود دارد ادامه خواهد داشت، گفت: اگر به مبانی دینی و قرآنی خود برگردیم این مساله برای ما روشن است که موضوع مقابله با فرعون با شیطان در قرآن موضوعی نیست که زمان بردار باشد.

 

وی افزود: باید به آن‌هایی هم که جمله مرگ بر امریکا حساسیت‌های خاصی را برایشان ایجاد می‌کند این مسئله را  یادآور شویم که مرگ بر امریکا موضوعی نیست که کسی یاد ملت ایران داده باشند موضوعی است که از درون نسل‌های گذشته به دلیل فساد، تباهی، فشار و استیلای آمریکایی‌ها در این ملت به وجود آمده  و تا زمانی که خوی استکباری در دنیا وجود دارد و سردمدار آن‌هم آمریکایی‌ها هستند، ادامه خواهد داشت.

 

کارشناس مسائل غرب آسیا  اظهار کرد: آن‌کسانی هم که تصور می‌کنند جمله مرگ بر امریکا را باید ترک کرد پرونده سیاه آمریکایی‌ها چه  در کشور عزیز ایران از سال‌های دور و چه در کشورهای دیگر  را بازخوانی کنند تا به یاد آورند که ما یک رسالت دینی ، انسانی و مردمی داریم.

 

صدرالحسینی با اشاره به عملکرد امریکا با کشورهای مسلمان تصریح کرد: امروز عملکرد آمریکایی‌ها چه با جمهوری اسلامی  ایران و چه با کشورهای مسلمان دیگر و چه با مجموعه انسان‌های آزاده در سراسر دنیا نشان می‌دهد که هنوز هم شیطان بزرگ امریکاست و نیاز هست که  مرگ بر امریکا را محکم‌تر و باصلابت بیشتر و نیز با موج‌های جمعیتی فراوان داشته باشیم.

 

وی یکی از دلایل اصلی کمرنگ شدن مرگ بر امریکا در نزد برخی را زندگی اشرافی دانست وگفت: یکی از مهم‌ترین دلایل همراهی با نظام سلطه موضوع رفاه‌طلبی، دنیازدگی یا خسته شدن و کم‌آوردن در مسیر مقابله با استکبار است چون حتماً این‌ها رابطه مستقیمی دارند.

 

کارشناس مسائل غرب آسیا ادامه داد: ممکن است خود این افراد خیلی وابستگی روشنی  با نظام سلطه نداشته باشند اما وقتی‌که نگاه به زندگی خودشان کنند و ببینند زمانی که  مرگ بر امریکا را بیان می‌کردند چگونه زندگی می‌کردند و امروز چگونه زندگی می‌کنند این مسئله برایشان کاملاً روشن می‌شود که زندگی آن زمان آن‌ها به زندگی اقشار میانه جامعه و مستضعفان نزدیک‌تر بود.

 

 

صدرالحسینی بابیان اینکه  شعار مرگ بر امریکا و مقابله با استکبار با نوع و سبک زندگی افراد در هم آمیخته است، خاطرنشان کرد:  نظام سلطه و استکبار علاقه‌مند است که زندگی‌ها را به سمت زندگی‌های اشرافی ببرد بنابراین کسانی که از چرب و شیرین دنیا بیشتر بهره می‌برند قطعاً همراهی‌شان با نظام سلطه و استکبار بیشتر می‌شود.

 

انتهای پیام/